Pondělí, 27 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Honduraská zvláštní ekonomická zóna Prospera nyní přijímá Bitcoin jako zákonné platidlo i zúčtovací jednotku

Prospera, soukromé město a zvláštní ekonomická zóna na ostrově Roatán ve středoamerickém státě Honduras, prohlubuje legální zapojení Bitcoinu do svého finančního systému.

Necelé dva roky poté, co speciální ekonomická zóna Prospera přijala Bitcoin jako zákonné platidlo, oficiálně uznala Bitcoin jako zúčtovací jednotku.

Speciální ekonomická zóna má společnou ústavu a trestní právo s Hondurasem, ale má své vlastní občanské právo a regulační strukturu nezávislou na Hondurasu. Ta je řízena soukromou firmou Honduras Próspera Inc.

Prospera, která sousedí se Salvadorem, který přijal Bitcoin coby zákonné platidlo jako první stát na světě, oficiálně umožnila použít BTC jako zúčtovací jednotku. Podle ekonomické teorie jde o jednu ze tří základních funkcí peněz, vedle prostředku směny a uchovatele hodnoty.

Jorge Colindres, úřadující ředitel a daňový komisař zóny Próspera ZEDE (zóna pro zaměstnanost a hospodářský rozvoj), uvedl:

V Prospera ZEDE věříme v právo na finanční svobodu a peněžní svobodu. Lidé by měli mít svobodu provádět transakce, vést účetnictví a vykazovat daně v měně, kterou si svobodně zvolí.

Platba daně v BTC však bude umožněna až po vyřešení určitých problémů. Ty mají podle společnosti zahrnovat externí regulační problémy a technologická omezení systému eGovernance.

Po jejich vyřešení subjekty nahlásí daňové závazky a zaplatí odpovídající částky společnosti Próspera ZEDE v bitcoinech, slíbil Colindres.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *