Úterý, 28 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Po první změně za 30 let vaše klávesnice získá klávesu umělé inteligence! 2024 rokem počítače s AI: Microsoft

Microsoft oznámil, že přidá klávesu „AI Copilot“ do klávesnic Windows. Jde o vůbec první přírůstek na klávesnici od přidání klávesy Windows v roce 1994.

Umělá inteligence není módní vlna, ale technologie, která s námi již zůstane. Nese s sebou rizika, budoucí výzvy a nové možnosti. Jisté je jedno, tohle je jen začátek a již nyní se firmy předhánějí v tom, kdo jako první využije její potenciál.

Výkonný viceprezident a hlavní marketingový ředitel pro spotřebitele Yusuf Mehdi označil rok 2024 za rok počítače s umělou inteligencí (AI). Na blogu Windows Experience dále uvedl:

V tomto novém roce zahájíme významný posun směrem k osobnější a inteligentnější počítačové budoucnosti, kde bude umělá inteligence plynule zabudována do Windows od systému, přes křemík až po hardware. To lidem nejen zjednoduší práci s počítačem, ale také ji umocní, takže rok 2024 bude rokem počítačů s umělou inteligencí.

Ačkoli dosud Microsoft neobjasnil funkci nové klávesy, má se za to, že stisknutí klávesy AI Copilot vyvolá virtuálního asistenta Copilot společnosti Microsoft. To naznačuje i sdělení, že nové tlačítko „umožní bezproblémové zapojení Copilota do vašeho každodenního života.”

Softwarový gigant v roce 2019 vtrhl do AI odvětví akvizicí tvůrce předního modelu umělé inteligence ChatGPT, společnosti OpenAI. Do této společnosti Microsoft následně investoval 10 miliard dolarů a uživatelům slíbil integraci umělé inteligence do všech aspektů svých produktů, služeb a podnikání.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *