Pondělí, 15 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Evropská Unie bude vyšetřovat vazby mezi bankami a „obskurními” subjekty, včetně všech kryptofirem

Úřady EU budou zkoumat spojení mezi bankami a nebankovními finančními institucemi (NBFI) z hlediska potenciálního rizika kaskádovitého přelití problémů takzvaných stínových bank do širšího finančního systému.

Předseda Evropského bankovního úřadu (EBA) José Manuel Campa říká, že regulátoři EU zesílí své úsilí předvídat, jak budou banky ovlivněny napětím v NBFI.

Podle Financial Times se mimobankovní sektor stal finančním monstrem, protože pokrizové regulace podnítily aktivity mimo tradiční bankovnictví a vzkvétaly neregulované oblasti, jako jsou kryptoměny. NBFI, které zahrnují hedgeové fondy, soukromé kapitálové společnosti a kryptoodvětví, údajně nyní drží 218 bilionů dolarů, neboli téměř polovinu světových finančních aktiv.

Campa říká, že EBA bude spolupracovat s dozorčím orgánem pro finanční stabilitu eurozóny, Evropským výborem pro systémová rizika (ESRB) a monitorem globálního finančního systému, Radou pro finanční stabilitu (FSB), aby pochopili, jak může finanční nákaza vzniknout v důsledku šoku ze stínového bankovnictví.

Musíme porozumět celému základnímu řetězci v NBFI, dodal.

Kromě přímých vazeb, jako jsou půjčky, chce UE prošetřit i ty nepřímé. To má zahrnovat riziko, že banky budou zasaženy, když hodnota aktiv oblíbených u NBFI klesne a nebankovní firmy tato aktiva prodají. Prvním krokem je podle úředníků sběr informací prostřednictvím vytvoření „významných minimálních oblastí“ výkaznictví.

Prvním krokem v této situaci je vždy získání informací; je to obskurní sektor, kde kvalita dat není homogenní.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *