Pátek, 23 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Nikdo nemá křišťálovou kouli, aneb cenové predikce z kryptosvěta a trhů, které se v roce 2023 nepotvrdily

Vítejte v daleké budoucnosti! Píše se rok 2024, lidé využívají umělou inteligenci, bojují proti sobě ve válce za pomoci dronů a digitální měna Bitcoin stojí přes 42 tisíc dolarů. Dodnes však nikdo nesestrojil stroj času, nevynalezl funkční křišťálovou kouli a nenašel úřad bez arogantního zaměstnance. Bádání pokračuje…

Bitboy: Litecoin do konce roku dosáhne 500 dolarů

23. května 2023 Ben Armstrong, tehdejší populární krypto influencer známý jako Bitboy, a jeho tým očekávali významný nárůst ceny Litecoinu.

Cenovka, na kterou mířili, byla 500 až 540 USD s tím, že ačkoli LTC není primárním investičním nástrojem pro většinu nováčků, je nadále velkým lákadlem mezi zkušenými kryptoinvestory.

Dosud nelze 100% vyloučit, že k tomu nemůže dojít do konce bull marketu, ale v roce 2023 si od této ceny litecoiny držely více než uctivou vzdálenost. Litecoinu se příliš nedařilo, rok začal na cca 70 dolarech a uzavřel na pouhých 73 dolarech, přestože vrchol stanovil během prvního červencového týdne na 113 USD.

Prodávejte své krypto, poradil Jim Cramer ze CNBC

Tak tohle byl moment, který by dohnal k slzám snad i toho nejzatvrzelejšího z otrlých a nade vší pochybnost ukázal, jak nebezpečné je hrát si na analytika a vydávat predikce. Hanba pořádně vypleskala tvář pořadu Mad Money na CNBC Jima Cramera.

V jedné ze svých typických klauniád Cramer přitáhl pozornost těch, kteří kvůli medvědímu trhu měli ve svých krypto portfoliích nerealizované ztráty. Poradil jim, aby rychle využili možnost prodeje.

Nikdy není pozdě prodat hroznou pozici, uvedl Jim Cramer.

Kdo využil svou šanci, mohl následně celý rok 2023 sledovat, jak Bitcoin míří směrem nad 42 tisíc dolarů. Pokud by ho investoři poslechli, mohli Bitcoin prodat za necelých 17 tisíc dolarů – včas na to, aby chytili prakticky dno cyklu.

Tendence nabízet špatné investiční rady je však u této televizní hvězdy natolik známá, že lze jen doufat, že si epizoda vyžádala minimum obětí.

A pokud jste chtěli prodělat na poněkud tradičnějších trzích, mohli jste nakoupit akcie nyní již neexistující Silicon Valley Bank (SVB) o jejíž „úžasných vyhlídkách do budoucna“ se Cramer rozhovořil začátkem února 2023, přesně měsíc před tím, než na veřejnost pronikly problémy, kterým dnes již zaniklá banka čelila.

Experti z Wall Street: Rok 2023 se bude ekonomika utápět v recesi

Sbor velkých bank a pohlavárů z Wall Street ze sé křišťálové koule vylovil proroctví pro rok 2023 plné chmurných předpovědí o globální ekonomice.

Například v červenci Joseph LaVorgna, hlavní ekonom společnosti SMBC Nikko Securities America, předpověděl, že druhou polovinu roku 2023 zachvátí recese.

Myslím, že když se věci obrátí, obrátí se velmi rychle. Jediný způsob, jak můžeme nemít hlubokou recesi, je, když Fed bude mít odvahu velmi rychle polevit, uvedl.

Navzdory celé řadě hrozivých varování ani v roce 2023 neproběhla žádná velká recese, i když makroekonomické prostředí obecně zůstává nejisté a v problémech se ocitaly i některé velké banky.

Bitcoin dosáhne 250 000 dolarů

Americký investor rizikového kapitálu a nadšenec do bitcoinů Tim Draper koncem roku 2022 předpověděl, že BTC v roce 2023 dosáhne 250 000 USD. Svůj optimismus podložil možným nárůstem účasti žen na trhu.

Ve své bizarní predikci z kloubouku vylovil tohoto zajíce:

Můj předpoklad je, že vzhledem k tomu, že ženy kontrolují 80 % maloobchodních výdajů a pouze 1 ze 7 bitcoinových peněženek v současné době drží ženy, přehrada se brzy protrhne…

Bitcoin se propadne na 5000 dolarů

Přibližně ve stejnou dobu, kdy Draper učinil své býčí prohlášení, bankovní gigant Standard Chartered předpovídal pochmurnou budoucnost Bitcoinu. Společnost uvedla, že by mohl někdy během roku 2023 klesnout až na 5 000 dolarů.

Eric Robertsen, vedoucí globálního výzkumu a hlavní stratég Standard Chartered, ve své křišťálové kouli uzřel pokles Bitcoinu v minulém roce o 70 % z tehdejší tržní hodnoty, zatímco pro zlato predikoval vzestup až o 30 % na hranici 2 250 USD za unci.

Ani tato predikce se nenaplnila, když cena BTC zamířila zcela opačným směrem.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *