Úterý, 28 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Phishing využívající podvody způsobily škody za 6,77 miliard korun v kryptu od 324 tisíc obětí v roce 2023

Bezpečnostní platforma Scam Sniffer vyčíslila, jak velké ztráty působil phishing držitelům kryptoměn v minulém roce. Podvodníci využívající tuto metodu dokázali ukrást krypto za téměř 300 milionů dolarů.

Podle platformy Scam Sniffer se v minulém roce více než 324 000 uživatelů kryptoměn stalo obětí phishingových podvodů. Ztráty těchto držitelů kryptoměn dosahují zhruba 295 milionů dolarů v digitálních aktivech.

Výzkumníci o tom hovořili ve zprávě „2023 Wallet Drainers Report,“ kde zdůraznili vzestupný trend u tohoto typu podvodů.

  • Phishing je typ kybernetického útoku, který využívá maskování se a vydávání za nějaký důvěryhodný web, platformu, síť, úřad, korporaci, platební portál a podobně. Své oběti může zmást věrnou kopií stránek, podobnou URL adresou a podobně a ke svému šíření často využívá e-mail, sociální sítě a dokonce i vyhledávače.

Scam Sniffer k tomu uvádí, že právě vyhledávač Google také obsahuje tyto podvody, které se na přední příčky vyhledávání dostávají pomocí placené inzerce, která jim umožní obcházet jakékoli zásady společnosti. Podobně na tom jsou i sociální sítě, platforma konkrétně jmenuje X.

V kryptosvětě si podvodníci našli i další cesty k šíření phishingu. Mezi ně patří falešné airdropy tokenů včetně NFT. Další metoda, kterou jsme mohli již několikrát zaznamenat na Twitteru, později X, ale i na dalších sítích, jako např. Discord, jsou krádeže účtů a následné šíření phishingových odkazů prostřednictvím příspěvků.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *