Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Bitcoin koriguje ztráty: Po brutálním propadu klid a jedeme do strany

Bitcoin, jehož cena v závěru minulého týdne prudce padala, nyní část ztráty smazal a pokračuje do strany. Ztráta přitom v jednu chvíli přesáhla 50 % ceny BTC. K tomu došlo, když v noci na pátek vrcholil jeden z nějvětších mezidenních propadů vůbec. Cena BTC, která se tak na některých burzách dostala pod 4 tisíce dolarů, následně vystoupala nad 5 000 $. Zde se až na pondělní pokus medvědů o pokračování pádu drží od pátku 13. 3. 2020 až dosud.

O tisíc dolarů nahoru během minut po dosažení dna

Uklidnění situace je v pořádku a po tak prudkém pádu se dalo nějaké klidnější období předpokládat. Prudké vytáhnutí nahoru o tisíc dolarů takřka ihned, během pár minut po dosažení aktuálního letošního dna, může svědčit o tom, že za tuto cenu Bitcoin hodně lidí rádo přikoupilo. Kryptokomunita je poměrně dobře informovaná ohledně toho, co kupuje. Je to dáno chrakteristickou povahou těchto trhů a kryptoměn samotných, ale i obecně známými pravidly jako kupuj, když trh krvácí a podobně. Dá se proto předpokládat, že propad řada hodlerů uvítala a přikoupili.

Ačkoli někteří z nás často vzhlížejí k velrybám, faktem je, že když na trhu nebude dost Bitcoinu k uspokojení nakupujících, cena musí jít nahoru. Je to jiná situace, než jakou nyní můžeme sledovat u stříbra, kde padá tržní cena i přesto, že výrobci již zřejmě nižší cenu za fyzický kov neakceptují a nejsou již ochotni za tuto cenu stříbro prodat. Na trhu Bitcoinu, pokud se nebavíme o nějakých separovaných trzích bez přístupu ke světovým burzám, prémium nevzniká.

Za aktuální tržní cenu je ho proto možné skutečně v danou chvíli nakoupit. Platí však, že když se těžařům nevyplatí za tuto cenu prodávat, mohou buď zavřít krám, nebo hodlují a čekají s prodejem na růst, čímž snižují nabídku. Hodně se také v souvislosti s pádem mluví o velrybách, ale pokud na kryptomarketu bude velká poptávka po levném Bitcoinu, která bude cenu tlačit nahoru, měl by Bitcoin prostě růst, ať už se to velrybě líbí, nebo ne.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *