Úterý, 28 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Bitcoin překonal 30 tisíc dolarů a atakuje maxima roku 2023! Nebude snadné je prorazit, tvrdí někteří analytici

Hlavní kryptoměna se v pondělí obchoduje lehce nad 30 500 USD po úspěšném průlomu nad psychologickou rezistenci, kterou tvoří každá kulatá hranice. Nyní má před sebou další výzvu – prolomit roční cenová maxima 2023.

Průlom nad 30 tisíc dolarů je pro investory určitou vzpruhou, protože řada z nich i přes velmi dobrý výkon BTC v tomto roce stále propadá silně negativním náladám. Ty jsou pochopitelně spojeny s bear marketem, který mohl být díky relativně časnému konci bull runu o to bolestivější či nečekaný.

Zažili jsme pády burz, kolapsy ekosystémů dokonce i v top 10 projektech podle kapitalizace, mnoho společností skončilo a hacky a exploity sužují DeFi komunitu… Nedočkali jsme se mnohými laserově jasně vyhlíženého milníku 100 tisíc dolarů za 1 bitcoin a po pádu z 69 000 USD jsme se dokonce podívali pod ATH předešlého cyklu (na cca 20 tisících USD), což se zatím v historii Bitcoinu nikdy nestalo.

Nyní se BTC zotavuje a poněkolikáte se snaží o průlom nad pásmo okolo 30 až cca 32 tisíc dolarů. Již na první pohled zde můžeme najít opakovaně potvrzovanou a zdá se silnou rezistenci

Pokud se na třetí pokus podaří tyto hodnoty prolomit, budeme mít nové cenové maximum tohoto roku možná ještě do konce října. Růst ceny BTC v tomto měsíci je mimochodem tak pověstný, že pro něj zahraniční kryptokomunita zavedla termín “uptober.”

Na obrázku níže vidíme ještě detailnější pohled na retest hodnot, kde došlo naposledy k zamítnutí v červenci. Druhá polovina léta a začátek školního roku přinesl korekci a vidíme, že býci v tomto období nabrali sílu na další pokus.

Před grafem Bitcoinu leží výzva v podobě cca 32 000 dolarů, kterou nemusí být snadné zdolat. Obchodník Daan Crypto Trades shrnul názor řady dalších analytiků takto:

[Bitcoin] Je na cestě k horní hranici cenového rozsahu pro rok 2023. 31-32 tisíc dolarů nebude snadné překonat, ale po překonání této hranice bych se zaměřil na 38 tisíc dolarů. Do té doby [cena BTC] zůstává v ohraničeném pásmu.

Pro milovníky lineárních čar v grafech přidáváme i nákres zmíněného cenového pásma, který zároveň velmi dobře zachycuje, kde se ze střednědobého časového hlediska nacházíme.

Jako vždy, i tentokrát máme ve hře několik scénářů. Pravděpodobně se jeví, že Bitcoin buď prolomí rezistenci a vydá se na cestu k vyšším hodnotám, nebo se to ani na třetí pokus nepodaří a dojde k další korekci s případným retestem spodní trendline kanálu.

Pro tradery je obvykle takový setup zajímavý, protože mohou naskočit do obchodu, když mají pocít, že se potvrdil jeden ze scénářů. Lze tedy očekávat i zvýšený zájem o trh a řadu nových analýz na různých zdrojích.

Pro hodlery se toho moc nezmění ani po případném průlomu, byť z psychologického hlediska bude určitě pro každého dlouhodobého investora příjemný. Dokonce i když se dostaneme nad 50 tisíc dolarů, stále bude menší šance na opětovný sešup a testování finálního low tohoto cyklu. V tomto je bitcoinový a krypto trh nevypočitatelný.

Z mého pohledu se začne takzvaně lámat chleba až v případě, že se Bitcoinu podaří zaútočit a případně pokořit své historické maximum. Do té doby bych byl opatrný na přehnaně optimistické výlevy, ke kterým každé pěkné cenové “povyražení” zákonitě svádí. Podobně není třeba věšet hlavu při každé korekci, jak to mnozí z vás umí a zbytečně tím sami sobě dělají vrásky na čele.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *