Pondělí, 27 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Bitcoin v pondělí uzavřel denní svíčku na vůbec nejvyšší ceně v celé své historii a přiblížil se maximu všech dob

Bitcoin (BTC) v pondělí téměř dosáhl svého historického cenového maxima na hodnotě cca 69 tisíc dolarů. Překotný růst nakonec vedl “jen” k uzavření denní svíčky na rekordně vysoké ceně.

Cena předního krypto aktiva v posledních několika měsících postupně roste, ale zdá se, že skutečný bullrun začal minulý měsíc. Únorová rally na trhu s BTC ve skutečnosti představovala nejdelší měsíční zelenou svíčku v celé jeho 15leté historii.

Začátkem března Bitcoin několik dní zkonsolidoval na zhruba 61 000 až 62 000 USD, V pondělí 4. března však jeho cena doslova vystřelila vzhůru a zastavila se až na 68 700 dolarech, než se mírně vrátila na současnou úroveň 67 300 dolarů, v přepočtu cca 1 573 000 korun.

Na konci pondělního dne měl Bitcoin svůj nejvyšší denní close na 68 245 dolarech. Překonal tak svůj předchozí rekord 67 525 dolarů, což byla cena, na které se uzavřela denní svíčka 8. listopadu 2021.

 

Působivý růst zaznamenaly také některé altcoiny. Ethereum (ETH) vystoupilo na dvouleté maximum přes 3 700 USD, zatímco oblíbené meme coiny Dogecoin (DOGE) a Shiba Inu (SHIB) vzrostly o 18 % a 80 % v denním měřítku.

Masivní zelená vlna a související prudká volatilita opět vedla k velkým likvidacím. Podle Coinglass bylo za posledních 24 hodin zlikvidováno 544 milionů dolarů, z toho 293 milionů USD ve short pozicích.

Další:

Bitcoinové ETF jsou jen začátek, než banky spustí masivní tokenizační kampaň, říká tvůrce Chainlinku Sergey Nazarov

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *