Úterý, 28 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Bitcoin za 200 tisíc dolarů za 18 měsíců po halvingu na základě historického precedentu: Anthony Scaramucci

Generální ředitel SkyBridge Capital Anthony Scaramucci předpovídá, že Bitcoin v roce 2024 poprvé dosáhne šesticiferné ceny a do 18 měsíců po halvingu ji zdvojnásobí.

V rozhovoru pro CNBC Scaramucci uvedl, že na základě historických zkušeností by největší kryptoměna mohla dosáhnout zhodnocení na 4násobek po halvingu.

Očekávaná událost, kdy se těžařům sníží produkce o polovinu, nastane po vytěžení cca 7350 bloků od této chvíle, tedy zhruba 21. dubna ráno. Pro Bitcoin půjde o skokové snížení inflace ve smyslu tvorby nových jednotek z cca 900 bitcoinů denně na 450 BTC.

Když se podíváte na posledních 14 let, obvykle dostanete po půlení čtyřnásobek. […] Nejsem si jistý, kolik bude stát okolo 20. dubna, ale řekněme, že to bude 50 000 dolarů. To by znamenalo za více než 18 měsíců po příštím halvingu cenu Bitcoinu na 200 000 USD, říká Scaramucci .

Investor hovořil také o ETF ve smyslu zvýšené poptávky jako o důvodu, proč aktuálně dochází k růstu ceny Bitcoinu. Kromě toho naznačil také likvidace shortařů jako možný katalyzátor růstu:

Cena roste především proto, že na trhu není velká nabídka, a přesto dochází k tomu, že si spotové bitcoinové burzovně obchodované fondy (ETF) přicházejí na trh pro 12 až 14násobek toho, co je k dispozici, pokud jde množství, které síť produkuje každý den.

Proto nyní sledujeme takový nárůst ceny. A samozřejmě máme lidi, kteří Bitcoinu nevěří a mají short pozice, a tak se jim právě teď nedaří. A myslím, že to je kombinace toho, proč nyní došlo k tak velkému zhodnocení ceny.

Bitcoin se ve středu poprvé od roku 2021 dotkl úrovně 64 tisíc dolarů. To je již pouhých 5 tisíc dolarů pod svým aktuálním historickým maximem v hodnotě cca 69 tisíc dolarů.

Další:

Nově spuštěné bitcoinové ETF zaznamenávají více individuálních obchodů než dva nejlepší akciové ETF

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *