Úterý, 28 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Nově spuštěné bitcoinové ETF zaznamenávají více individuálních obchodů než dva nejlepší akciové ETF

ETF analytik Bloombergu Eric Balchunas říká, že bitcoinové (BTC) burzovně obchodované fondy (ETF) – které byly spuštěny teprve v lednu – zaznamenávají více individuálních obchodů než dva top ETF na akciových trzích.

Spot BTC ETF v posledním dni překonávají SPY i QQQ ETF ještě předtím, než obchodníci získají přístup k opčním kontraktům na mnoha platformách, říká senior ETF analytik Eric Balchunas.

Toto je divoká statistika: včera se uskutečnilo více individuálních obchodů s bitcoinovými ETF než s SPY nebo QQQ. A to ještě předtím, než mají opce a/nebo jsou dostupné na mnoha poradenských platformách. Rozhodně velká maloobchodní složka vzhledem k velikosti obchodů. Větší než jsem odhadoval.

Podle Balchunase byla většina transakcí menší, což svědčí o velkém zájmu retailu. Analytik uvedl, že je k vidění jen pár obchodů za 10 milionů dolarů, hrstka asi tuctu v hodnotě milionu dolarů a pak se ETF transakce u převážné většiny z nich kaskádovitě snižují na malé velikosti.

Balchunas dále souhlasí s hodnocením výkonného ředitele Bitwise Invest Huntera Horselyho, že spuštění BTC ETF bylo v podstatě momentem počáteční veřejné nabídky (IPO) bitcoinu.

Bitcoinové ETF byly momentem IPO bitcoinu, nyní jsou dostupné každému investorovi kliknutím na tlačítko.

To jsem se snažil říct nedoukům. Nelze přeceňovat, jak snadné, levné a standardizované ETF dělá věci, v tomto případě je skutečnost, že jsou ‘regulované,’ třešničkou na dortu.

Deset bitcoinových ETF zaznamenalo 28. února objem 7,69 miliardy dolarů, podle údajů zveřejněných na X od Bloomberg ETF analytika Jamese Seyffarta. Předchozí rekord byl 4,66 miliardy dolarů v objemu zaznamenaném v den spuštění fondů – 11. ledna.

Další:

Investoři oslavili vzestup tržní kapitalizace kryptoměn nad 2 biliony dolarů! Držela se pod od dubna 2022

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *