Úterý, 28 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Likvidace trading pozic v hodnotě 638 milionů dolarů za 24 hodin! Bitcoin míří na 250 000 dolarů: CEO Bitwise

Bitcoin (BTC) se poprvé od roku 2021 dotkl úrovně 64 tisíc dolarů. Ve středu se růst kryptoměny podepsal na likvidacích za stovky milionů dolarů.

Hlavní kryptoměna začátkem týdne nastartovala překotný růst ceny. Z hodnot okolo 51 tisíc dolarů se Bitcoin velmi prudce odrazil vzůru a ještě ve středu stihla jeho cena letmo koketovat s úrovní 64 000 USD.

Vzhledem k prudké volatilitě je možné, že v době, kdy tento článek čtete, již je vše jinak. V době jeho přípravy se Bitcoin obchodoval za 63 570 dolarů po zhruba 23% růstu ceny za posledních 7 dní.

Data z platformy Coinglass pak odhalují, že za posledních 24 hodin obchodníci na kryptotrzích zaznamenali likvidace v hodnotě více než 638 milionů dolarů, přičemž většinu z nich dle očekávání představovaly short pozice.

Podle údajů k většině likvidací došlo na čtyřech různých centralizovaných kryptoburzách: Binance, OKX, Huobi a Bybit. Do uvedené statistiky pak patří nejen bitcoinové obchody, ale i likvidace na altcoinech, v čele s ETH, DOGE a SOL.

Mezitím generální ředitel Bitwise Hunter Horsely na sociální síti X uvedl, že Bitcoin je v průběhu své rally připraven zaútočit zlatu na jeho celkový adresovatelný trh (TAM), což je celková poptávka či celkový možný příjem týkající se určitého produktu nebo služby.

Bitcoin se chystá sníst TAM zlata rychleji, než lidé očekávají. 250 tisíc dolarů za Bitcoin by se mohlo uskutečnit mnohem dříve, než by si většina těch, kteří tento prostor sledují již několik let, představovala.

Proč? Celých 15 let Bitcoin prokazoval své přednosti, ale byl přístupný pouze některým. Bitcoinové ETF byly momentem IPO (prvotní veřejná nabídka) Bitcoinu. Nyní je k dispozici každému investorovi kliknutím na tlačítko.

Trh se znásobil 10x.

Další:

Australská krypto směnárna OTCPro omylem klientovi poslala 13,5 milionů korun, ten se s nimi vypařil

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *