Úterý, 28 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Australská krypto směnárna OTCPro omylem klientovi poslala 13,5 milionů korun, ten se s nimi vypařil

Muž z Austrálie údajně někam zmizel i s penězi poté, co mu tamní platforma pro směnu kryptoměn OTCPro omylem poslala více než 585 000 dolarů.

Kuriozní příběh zveřejnila Australian Broadcasting Corporation (ABC). Podle zprávy se platforma pro obchodování s kryptoměnami OTCPro, kterou provozuje společnost Rhino Trading Pty Ltd, marně snažila najít klienta, kterému poslali peníze navíc.

25. ledna obdržela kryptosměnárna OTCPro běžný zákaznický vklad 99 500 AUD prostřednictvím účtu založeného firmou zákazníka – Lotte Enterprise Pty Ltd. Společnost se údajně přepsala a přidala nulu ke vkladu.

Na účet, který otevřel 37letý muž z Mildury Kow Seng Chai, bylo omylem připsáno 995 000 AUD. Platforma tak zákazníkovi poskytla neplánovanou půjčku v hodnotě 13 649 524 korun.

Rozporu si společnost údajně poprvé všimla až 4. února. Snaha navázat kontakt s klientem, aby jí byly peníze vráceny, však nebyla úspěšná a společnost se obrátila na soudy.

Muž si za připsané prostředky nakoupil USDT a během několika dní vybíral maximální denní částku do limitu výběrů 100 000 AUD, až celou částku nesprávně připsaného přeplatku z platformy vybral.

Podle soudních dokumentů činil Chaiův účet po chybě 1,36 milionu AUD a během 10 dnů údajně vybral asi 956 000 AUD. Následně nereagoval na žádné e-maily či hovory a ani se neobjevil u soudu.

Nejvyšší soud státu Victoria zmrazil mužova aktiva 9. února a 21. února vydal soudní příkaz, aby muži zabránil opustit zemi.

Další:

Dokážu s tím žít: Bývalý americký prezident Donald Trump mění negativní postoj k Bitcoinu a vyzývá k regulaci

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *