Pátek, 12 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

MicroStrategy Michaela Saylora přidala do digitálního skladu 3 000 bitcoinů za dalších 150 milionů dolarů

Společnost MicroStrategy pokračovala ve svých mamutích nákupech hlavní kryptoměny. Doskladnila 3 tisíce BTC v hodnotě zhruba 150 milionů USD.

Nákup dalších 3 000 bitcoinů za celkem 155 milionů dolarů podle nejnovějšího oznámení proběhl mezi 15. a 25. únorem za průměrnou pořizovací cenu 51 813 dolarů za 1 BTC.

To přináší společnosti MicroStrategy celkové množství 193 000 bitcoinů. Za toto množství postupně zaplatili celkem 6,09 miliardy dolarů při průměrné pořizovací ceně 31 544 dolarů.

Vyplývá to z příspěvku na X od Michaela Saylora, zakladatele a předsedy MicroStrategy, která je největším držitelem Bitcoinu mezi veřejně obchodovanými společnostmi.

Zajímavostí je, že přibližně v době oznámení byl napaden účet MicroStrategy na sociální síti X. Hacker zveřejnil řadu škodlivých odkazů na falešné airdropy falešných tokenů MSTR založených na Ethereu, které se snažily ukrást prostředky uživatelů.

Podle pseudonymního vyšetřovatele ZachXBT se hackerům podařilo díky těmto falešným příspěvkům odcizit nejméně 440 000 dolarů. Po rozkliknutí se oběti ocitly na napodobenině stránek společnosti, které požadovaly několik potvrzení v peněžence vedoucích ke ztrátě kryptoměny.

20. února zakladatel MicroStrategy Michael Saylor řekl, že bude kupovat Bitcoin navždy. Uvedl, že nemá v plánu prodat aktivum, které je technicky lepší než zlato, nemovitosti a index S&P 500.

Bitcoin je technicky lepší než tyto třídy aktiv. A v takovém případě prostě není důvod prodávat vítěze a kupovat poražené, uvedl Saylor.

Další:

Zakladatelé analytické platformy Glassnode oznámili signál, po kterém altcoiny začnou prudce růst na vrchol

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *