Sobota, 13 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Dokážu s tím žít: Bývalý americký prezident Donald Trump mění negativní postoj k Bitcoinu a vyzývá k regulaci

Exprezident Spojených států Donald Trump změnil svůj postoj k Bitcoinu (BTC). Zdá se, že Trump nově zaujal smířlivější stanovisko ke kryptoměně a dokonce nějaké krypto sám vlastní.

Donald Trump, bývalý prezident USA a předpokládaný republikánský kandidát na stejnou pozici ve volbách v roce 2024, mění názor na Bitcoin.

Trump říká, že preferuje americký dolar, ale uznává, že Bitcoin začal žít „svým vlastním životem.”

Pravděpodobně bude nutné provést nějakou regulaci, jak víte, ale mnoho lidí to přijímá a stále častěji vidím, že lidé chtějí platit v Bitcoinu, a to je zajímavé. Takže s tím mohu tak či onak žít.

Vždycky se mi však líbila jedna opravdu mocná věc, a ta se jmenuje dolar.

V květnu 2018, když sloužil v Oválné pracovně, Trump údajně nařídil tehdejšímu ministrovi financí Stevenu Mnuchinovi, aby „šel po Bitcoinu.”

Dokonce se objevil málo známý příběh, o kterém dříve Kryptohodler informoval, který naznačoval, že Trumpova administrativa cíleně nastartovala propad kryptomarketu koncem roku 2017.

O 4 roky později Trump v rozhovoru řekl, že nevlastní žádné kryptoměny a dodal, že digitální aktiva jsou tikající bomba čekající na to, až se stane katastrofa.

Později se však americký exprezident zapojil do NFT, když v prosinci 2022 spustil vlastní sbírku na platformě OpenSea založené na Ethereu. Někdy v té době se zřejmě pohled pravděpodobného republikánského kandidáta do příštích prezidentských voleb změnil.

Donald Trump začal stále více korelovat s kryptokomunitou a v lednu v rámci své kampaně zvedl pochodeň některých neúspěšných kandidátů, kteří mu dali svou podporu, a nechal se slyšet, že nepřipustí v USA digitální měnu centrální banky (CBDC).

Finanční zveřejnění podané Úřadu pro vládní etiku v loňském roce naznačovalo, že Trump vlastnil kryptoměnovou peněženku s hodnotou kryptoměn někde mezi 250 001 a 500 000 dolary.

Další:

Ani 150 000 dolarů za Bitcoin (BTC) není pro tento rok mimo říši možností, říká CEO Fundstratu Tom Lee

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *