Úterý, 28 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Král krypta Bitcoin je připraven vzít si významný podíl z trhu zlata, říká nalytik společnosti Fidelity Jurrien Timmer

Špičkový analytik investičního giganta společnosti Fidelity Jurrien Timmer se nechal slyšet, že je král kryptoměn připraven vzít si podíl na trhu zlata.

Jurrien Timmer, který pracuje jako ředitel pro globální makro Fidelity, na sociální síti X vydal bullish predikci týkající se Bitcoinu. Zkoumal také hodnotu „měnového zlata.“

Do této kategorie patří zlato, které je výslovně drženo centrálními bankami a soukromými investory jako peněžní aktivum. K dalším účelům využití zlata patří šperky nebo průmyslové účely.

Je to sice nepřesná věda, ale na základě údajů zveřejněných Světovou radou pro zlato [World Gold Council] odhaduji, že podíl měnového zlata činí asi 40 % celkového množství nadzemního zlata.

Na základě výpočtů nastíněných v mých předchozích vláknech odhaduji, že Bitcoin nakonec zaujme přibližně čtvrtinu trhu měnového zlata. Při 40 % má měnové zlato v současnosti hodnotu kolem 6 bilionů dolarů, zatímco Bitcoin má hodnotu 1 bilion dolarů.

Oproti dalším predikcím některých analytiků a influencerů se Jurrien Timmer drží při zemi. Stratég Fidelity navrhl čtvrtinu kapitalizace investičního zlata, což odhaduje na 1,5 bilionu dolarů.

Jurrien Timmer navíc předpokládá, že v době, kdy BTC dosáhne této úrovně podílu zlata na trhu, bude hodnota drahého kovu „mnohem vyšší.“ To by znamenalo, že jeho predikovaná tržní kapitalizace Bitcoinu bude vyšší než 1,5 bilionu dolarů.

V tento moment se BTC obchoduje za 57 180 s kapitalizcí 1,123 bilionu dolarů a ještě před vydáním článku překoná 61 tisíc dolarů.

Další:

MicroStrategy Michaela Saylora přidala do digitálního skladu 3 000 bitcoinů za dalších 150 milionů dolarů

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *