Pondělí, 27 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Bitcoiner Dadvan Yousuf plánuje vyvěsit vlajku Bitcoinu (BTC) na střeše světa – vrcholku Mount Everestu

Bitcoin (BTC) míří na nejvyšší horu! 23letý uživatel kryptoměny plánuje nechat vlát oranžovou vlajku s logem Bitcoinu na střeše světa. Bitcoinový prapor na vrcholu Mount Everestu má přispět ke zvýšení povědomí o globální finanční gramotnosti.

Dadvan Yousuf oznámil na sociální síti, že plánuje výpravu na nejvyšší horu světa někdy mezi dubnem a květnem. Vlajku BTC chce ukázat na vrcholku Mount Everestu, než by ji odvezl zpět do základního tábora.

Nadšenec dále uvádí, že cílem cesty by bylo poukázat na globální rozdíly v přístupu k finančnímu vzdělání. Sám říká, že si koupil bitcoiny již někdy v roce 2011 za hruba 340 dolarů. Později investoval také do Etherea a NFT.

Yousuf se narodil se v Iráku a nyní sídlí v Dubaji a jeho vykázané čisté jmění bylo k lednu 2022 více než 300 milionů dolarů. Ve stejném roce poskytl televizní rozhovor na Bloombergu.

Cesta na nejvyšší horu světa není bez rizika. Mnoho začínajících horolezců není připraveno na drsné podmínky. Osmnáct lidí zemřelo při pokusu dostat se na vrchol světa v roce 2023.

Neukáznění turisti navíc po sobě zanechávají dopadky, proto Dadvan Yousuf na cestě na vrchol nejvyšší hory klade důraz na to, že tam po sobě nic nezanechá:

Jsem odhodlán nezanechat žádné stopy, včetně žádných vlajek. Zachování nedotčeného prostředí Everestu je pro mě zásadní. Zajistím minimální dopad a zanechám za sebou jen stopy.

Bitcoin od té doby, co jsem do něj vstoupil, zásadně změnil můj život. Zatímco se Bitcoin blíží svému historickému vrcholku, plánuji vyvěsit bitcoinovou vlajku na vrcholu světa, dodal.

V roce 2018 tři kryptonadšenci oznámili, že plánují umístit Ledger peněženku na vrchol Everestu, ale jeden ze šerpů doprovázejících trojici zemřel při sestupu. V roce 2023 horolezec svou cestu na vrchol hory Kilimandžáro v Tanzanii financoval částečně bitcoiny v rámci úsilí o zvýšení povědomí o finanční gramotnosti.

Další:

Nově spuštěné bitcoinové ETF zaznamenávají více individuálních obchodů než dva nejlepší akciové ETF

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *