Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Bitcoinová síť bleskových plateb Lightning Network je v rozmachu. Využití rostlo o 1 200 procent za 2 roky

Podle dat čistě bitcoinové burzy River zvýšené používání Lightningu bude hrát klíčovou roli v tom, aby se bitcoiny staly lepším prostředkem směny.

Pokud jde o nadšence do Bitcoinu, málokteré řešení budí takový ohlas a nadšení, jako platební síť Lightning Network. Jedná se o velmi rychlou a levnou alternativu hlavního blockchainu BTC, která funguje jako tzv. 2. vrstva, což znamená, že platby běží mimo hlavní síť.

Za poslední 2 roky platební vrstva zaznamenala odhadovaný 1 212% nárůst využití. K brutálnímu vzestupu došlo v srpnu, kdy bylo provedeno přibližně 6,6 milionu transakcí, což je výrazný skok oproti 503 000 transakcím v srpnu 2021.

Kryptoburza Upbit čelí doslova hordě hackerů! V první polovině roku byla terčem 159 tisíc pokusů o vyloupení

Analytik River Research Sam Wouters vysvětlil, že skokový nárůst směrovaných transakcí – které využívají více než dva uzly k usnadnění převodu – nastal navzdory 44% poklesu ceny Bitcoinu a podstatně menšímu zájmu o BTC na základě dat z online vyhledávání.

Že nikdo nepoužívá Lightning, by nyní mělo být mrtvým memem, uvedl Wouters a dodal: Je čas věnovat pozornost neuvěřitelné práci tolika lidí v prostoru.

Rozmach Lightningu do určité míry odráží to, že se BTC stává stále více používaným pro drobné platby. To potvrzuje průměrná hodnota transakce, která v srpnu činila kolem 44 700 satoshi (cca 273 korun).

Podle burzy počet uživatelů v září dosahoval stvovky tisíc až 1,1 mil.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *