Úterý, 28 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Kryptoburza Upbit čelí doslova hordě hackerů! V první polovině roku byla terčem 159 tisíc pokusů o vyloupení

Podle provozovatele byla jihokorejská kryptoměnová burza Upbit během prvního pololetí zaměřena hackery v neuvěřitelných 159 tisících případech.

Množství útoků na kryptoburzu Upbit neustále roste. V první polovině roku jich bylo více než dvojnásobné množství oproti první polovině roku 2022. Kromě toho burza hlásí masivní 1 800% nárůst oproti stejnému období v roce 2020.

Tyto údaje poskytla společnost Dunamu – firma, která vlastní a provozuje Upbit – jihokorejskému zástupci Park Seong-jungovi ze Strany lidové moci, podle zprávy jihokorejské agentury Yonhap z 9. října.

Soudukyně Analisa Torresová zamítla návrh SEC na podání odvolání proti rozsudku v případu proti Ripple

Upbit je jednou z největších jihokorejských kryptoměnových obchodních platforem s 24hodinovým objemem obchodů kolem 1,2 miliardy dolarů podle dat Coingecka. Své prostředky v reakci na útoky drží převážně v cold peněženkách, a to ze 70 %.

Upbit také zvýšil svá bezpečnostní opatření pro finanční prostředky držené v online peněženkách. Kryptoburza se vyrovnala s hackem v hodnotě 50 milionů dolarů v roce 2019 a od té doby útočníkům úspěšně vzdoruje.

Po hackerském incidentu v roce 2019 jsme přijali různá opatření, abychom zabránili jeho opakování, jako je distribuce hot peněženek a jejich provozování, a dodnes nedošlo k jedinému kybernetickému narušení, uvedl mluvčí společnosti.

Na ohromující rozměr hrozby, které platformy pro obchodování digitáních aktiv musí dnes a denně čelit, politik reagoval ve smyslu, že je třeba něco dělat.

Ministerstvo vědy a technologie musí provést rozsáhlé zkušební testy whitewashingu a prozkoumat podmínky informační bezpečnosti v rámci přípravy na kybernetické útoky na burzy virtuálních aktiv, kde jsou pokusy o hackerské útoky časté, uvedl Seong-jung.

Role ministerstva vědy a ICT při jejich řízení a dohledu je nevyjasněna, dodal.

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *