Úterý, 18 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Soudukyně Analisa Torresová zamítla návrh SEC na podání odvolání proti rozsudku v případu proti Ripple

V kauze Ripple vs SEC pro vás máme novou aktualizaci, protože soud zamítl žádost o odvolání Americké komise pro cenné papíry a burzy proti předešlému rozsudku, kde Ripple dosáhl částečného vítězství.

Soudkyně okresního soudu Analisa Torresová zamítla návrh SEC na podání odvolání a tvrdila, že regulátor neprokázal, že by existovaly podstatné důvody, aby rozhodla jinak.

V rozhodnutí z 3. října soud uvádí, že úřad neunesl své břemeno, aby prokázal, že existují kontrolní otázky práva nebo že existují závažné důvody pro rozdílné názory na tuto záležitost.

Návrh SEC na potvrzení předběžného odvolání je zamítnut a žádost SEC o přerušení je zamítnuta jako diskutabilní.

Nicméně to ještě není konec celé kauzy. Regulátor bude mít stále možnost pokračovat v boji proti Ripple, protože soudkyně Torresová naplánovala další líčení, kde se soud bude zabývat zbývajícími problémy v této záležitosti.

VanEck po získání souhlasu SEC spouští svůj ethereový fond Ethereum Strategy ETF obchodovaný na CBOE

Termín nadcházejícího soudního procesu SEC vs. Ripple je stanoven na 23. dubna 2024.

Pokud jde o původní rozsudek, v něm soud rozhodl, že maloobchodní prodeje tokenu XRP nesplňují právní definici cenného papíru. Jde o zásadní otázku pro veškerou krypo infrastrukturu, která je aktuálně terčem regulační bouře v čele s případy SEC vs. Coinbase a Binance.

Teoreticky by mohl vzniknout precedens, že obchodování kryptoměn (za určitých okolností nebo automaticky) není cenný papír, což by mohlo ochránit kryptomarket před nepřímou formou regulatorního zákazu v USA a řadu firem před bankrotem.

Žádost SEC o podání předběžného odvolání je ZAMÍTNUTA. Nejsem právník, ale zdá se, že soud právě řekl SEC: Požádali jste mě, abych použil Howeyho test, udělal jsem to, a ať se vám to líbí nebo ne, prohráli jste, uvedl CEO Ripple Brad Garlinghouse.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *