Pátek, 3 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Project Atlas: BIS, ECB a další centrální banky EU vytvářejí datovou platformu pro sledování toků kryptoměn

ECB, některé centrální banky evropských států a BIS mají společný projekt ke sledování kryptoměnových transakcí včetně DeFi – Project Atlas.

Banka pro mezinárodní vypořádání (BIS) ve spolupráci s Deutsche Bundesbank, De Nederlandsche Bank, Evropskou centrální bankou a Bank of France budují systém pro sledování mezinárodních toků kryptoměn.

BIS vyvinula proof-of-concept (PoC) pro systém sledující on-chain a off-chain transakce z kryptoměnových burz a veřejných blockchainů, včetně Bitcoinu. Novinku banky pojmenovaly Project Atlas.

Sledování kryptoměnových toků má údajně sloužit k posouzení makroekonomického významu trhů s kryptoměnami a protokolů decentralizovaných financí (DeFi). Podle BIS Innovation Hub projekt poskytne vhled do sektoru včetně jeho ekonomických dopadů.

Efektivní altruismus a „směšné“ akce v FTX: SBF dokonce zvažoval, že dá Trumpovi 5 miliard USD, aby nekandidoval

Project Atlas byl oznámen s odkazem na údajné problémy kryptoměn – nedostatek transparentnosti a potenciální rizika pro finanční stabilitu. Tato rizika se´podle bank vyznačují významnými selháními v kryptoprostoru, jako je kolaps ekosystému Terra v roce 2022.

PoC je nastaven tak, aby poskytoval přehled o přeshraničních tocích a centrálním bankám poskytne prostředek k vyhodnocení relativního ekonomického významu ekosystému kryptoměn v různých jurisdikcích:

Data umožní strukturálně analyzovat toky a prozkoumat vliv cenových šoků, vývoje na finančních trzích a charakteristik země na kryptotoky.

I bez platforem, jako je Project Atlas, je možné sledovat bitcoinové transakce přímo na blockchainu a KYC, prezentované jako ochrana proti praní peněz a terorismu, zase umožňují sledovat konkrétní osoby a skupiny a jejich transakce na kryptoburzách.

Ve své nedávné zprávě FED obvinil zaměření na kryptosektor jako hlavní příčinu pádu Silvergate Bank. Řada dalších institucí se častými výroky o nebezpečích kryptosektoru zasazuje o jeho negativní vnímání laickou veřejností. Kryptoměny lze použít k rychlým a levným mezinárodním transakcím, některé banky je právě proto skutečně vnímají jako hrozbu – svého podnikání.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *