Úterý, 28 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Kryptosvět trpí pod útokem hackerů a podvodníků! Neblahý 153% meziroční nárůst ve 3. čtvrtletí: Immunefi

Immunefi – Hackeři a podvodníci se činí, aby toto mladé a nerozvinuté odvětví finančních technologií zničili co nejdříve. Útoky se množí a 3. čtvrtletí bylo co se týče jejich nárůstu hotovou pohromou.

Počet incidentů útoků v odvětví kryptoměn se ve 3. čtvrtletí 2023 zvýšil na 76, ve srovnání s pouhými 30 ve stejném čtvrtletí loňského roku. To znamená, že krypto a Web3 utrpěly 153% meziroční nárůst incidentů.

Tato data plynou z údajů blockchainové bezpečnostní platformy Immunefi. Ta tvrdí, že nejvyšší ztráta vznikla hackem Mixin z 25. září, který vedl ke krádeži přibližně 200 milionů dolarů. Multichain hack byl druhým nejhorším útokem čtvrtletí a vedl ke ztrátám přes 126 milionů dolarů…

Na Binance byla podána hromadná žaloba za údajné poškození konkurenční platformy FTX před jejím kolapsem

Kromě těchto incidentů skupina Lazarus údajně odčerpala kryptoměny v hodnotě přes 208 milionů dolarů prostřednictvím četných útoků, včetně hacků centralizovaných služeb CoinEx, Alphapo, Stake a Coinspaid. Skupina Lazarus je zodpovědná za 30 % všech ukradených kryptoměn ve třetím čtvrtletí, uvádí zpráva.

Celkově pak podle Immunefi pouze 23 milionů dolarů, neboli 3,3 % celkových ztrát, pocházelo z  rug pullů a podvodů, zatímco zbývajících 96,7 % pocházelo z hacků a exploitů. 72,9 % celkových ztrát bylo způsobeno útoky na DeFi – většina z toho na blockchainech Ethereum a BNB Chain.

Tyto údaje však berme s určitou rezervou, je pravděpodobné, že určitá část podvodů proběhla mimo radary Immunefi.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *