Pondělí, 27 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Na Binance byla podána hromadná žaloba za údajné poškození konkurenční platformy FTX před jejím kolapsem

Proti Binance.US a generálnímu řediteli Binance Changpengu Zhaovi byla dne 2. října u okresního soudu Severní Kalifornie podána hromadná žaloba v souvislosti s rozpoutáním krachu FTX.

Žaloba Binance a jejího šéfa viní z toho, že měli podíl na spuštění kolapsu konkurenční kryptoburzy FTX. V dokumentech se uvádí porušení federálního a kalifornského zákona o nekalé soutěži a pokus o monopolizaci trhu s kryptoměnami poškozením svého konkurenta.

Obvinění, které podal obyvatel Kalifornie Nir Lahav, zmiňují příspěvky, které Zhao zveřejnil na Twitteru (nyní X) začátkem listopadu v předvečer kolapsu FTX ohledně rozhodnutí žalovaných zlikvidovat své podíly v tokenech konkurenční kryptoburzy – FTT. Těch měla Binance vlatnit velké množství, a to 5 % celkové nabídky na trhu.

Binance konečně opouští Rusko. Rok a půl po vpádu ruských vojsk na Ukrajinu kryptoburza zmizí z ruského trhu

Podle žalobců byl výrok CZ o záměru zlikvidovat zůstatky FTT jak uvedl: „vzhledem k nedávným odhalením, která vyšla najevo,” nepravdivý a zavádějící. Binance podle nich již ve skutečnosti podíly prodala a příspěvek byl vytvořen se „záměrem způsobit pokles ceny FTT na trhu.“

Následující den Zhao na Twitteru uvedl, že Binance podepsala prohlášení o záměru získat FTX, ale o den později od této dohody odstoupila.

Zhao veřejně šířil tyto informace [o stažení nabídky akvizice] na twitteru a dalších platformách sociálních médií, aby poškodil entity FTX, což nakonec vedlo k ukvapenému a bezprecedentnímu kolapsu entit FTX, uvedla žaloba.

Žaloba tvrdí, že Zhaův návrh na získání FTX nebyl učiněn v dobré víře a že epizoda v konečném důsledku vedla ke kolapsu FTX:

Zhaoův tweet vedl k poklesu ceny FTT z 23,1510 na US 3,1468. Tento významný pokles uvrhl FTX Entities do bankrotu, aniž by dali příležitost nebo šanci manažerům a představenstvu FTX Entities zachránit situaci a zavést bezpečnostní opatření na ochranu svých klientů a koncových uživatelů.

Efektivní altruismus a „směšné“ akce v FTX: SBF dokonce zvažoval, že dá Trumpovi 5 miliard USD, aby nekandidoval

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *