Úterý, 25 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

VanEck po získání souhlasu SEC spouští svůj ethereový fond Ethereum Strategy ETF obchodovaný na CBOE

2. října spouští investiční manažerská společnost VanEck svůj Ethereum Strategy ETF, který je uveden pod tickerem EFUT a je nastaven k obchodování na Chicago Board Options Exchange (CBOE).

Burzovně obchodovaný fond VanEck Ethereum Strategy (ETF) se bude snažit získat kapitál investováním do ethereových futures. Jeho schválením SEC pokračuje v nastavene politice bojkotování fondů podložených reálnými kryptoměnami a schvalováním těch, které jako podkladové aktiva používají “papír”.

Ethereový fond EFUT, schválený americkou SEC, nemá přímou expozici ETH. Namísto toho zpřístupní futures kontrakty ETH vypořádané v hotovosti na komoditních burzách regulovaných Komisí pro obchodování s komoditními futures.

Investiční manažer inzeroval spuštění ETF na ETH v posledních několika dnech před zalistováním. Dvě televizní reklamy na téma „Enter the Ether“ propagovaly nadcházející spuštění fondu. VanEck však také oznámil, že hodlá v příštích 10 letech věnovat 10 % všech zisků z  Ethereum Strategy ETF vývojářům jádra Ethereum.

MicroStrategy kupuje bitcoiny v hodnotě 147 milionů dolarů! Po nejnovějším nákupu nyní drží 158 tisíc BTC

Mezitím Bitwise Asset Management potvrdil, že obchodování s jejími dvěma Ethereum futures ETF bude rovněž zahájeno 2. října, přičemž investoři získají přístup k obchodování na Chicago Mercantile Exchange. Ve stejný den správce krypto aktiv Grayscale oznámil, že podal u americké SEC žádost o převod svého Ethereum Trust na spotový Ethereum ETF.

Investice do kryptoměn nepřímo – prostřednictvím akcií fondu – může být pro investory výhodná svou jednoduchostí či z hlediska daňových úlev.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *