Středa, 22 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Bitcoinovej Kanál | Technická Analýza a Trading

TA a trading… Pojďme tomu přijít na kloub! Bitcoinovej Kanál je pořad, kde se příliš neřeší kurzy, investice či novinky. V tomto seriálu jde zejména o osvětu a edukaci ohledně Bitcoinu a kryptoměn. V dnešním díle bude řeč o technické analýze a obchodování kryptoměn.

Trading

Zatímco HODL je o dlouhodobé investici, o dlouhodobém držení, trading je zpravidla o krátkodobých obchodech. Tím však rozdíly zdaleka nekončí. Oba dva typy investování/obchodování se dají vzájemně kombinovat, ale každý je vhodnější pro jiný typ lidí.

Hodleři jsou lidé, kteří mají trpělivost. HODL není tak snadný, jak se někdy mylně uvádí. Nicméně pravdou je, že k tradingu je přece jen třeba trochu více studia, potažmo času. Obojí pak vyžaduje psychickou přípravu a odolnost.

Trading není založen na předpokladu růstu. Proto až tak nehodnotí kvalitu a potenciál jednotlivých kryptoměn. O to větší důraz je kladen na volbu bezpečné burzy, neboť prostředky si obchodník zpravidla musí ponechat zde, aby mohl obchodovat. Hodler ideálně zakoupí hardwarovou peněženku a vše si bezpečně uloží.

Obchodují se krátkodobé pohyby nahoru (long) i dolů (short). Tradeři můžou využít páku. Čím vyšší páka, tím se trading blíží hazardu, přičemž např. u páky 100 se obchoduje se 100násobkem kapitálu, takže stačí 1% pohyb kurzu a jste tzv. zlikvidovaní.

V naší české a slovenské kryptokomunitě je mnoho traderů a řada z nich sdílí své znalosti, zkušenosti a názory formou článků či videí. Pokud to někoho z vás zajímá, jistě si snadno vyberete zdroj informací. Základem je dobře zvážit a rozhodnout se, zda chcete být hodler, nebo trader, popř. to kombinovat. Podle toho je třeba přizpůsobit své následné (samo)studium…

Technická analýza

Jak hodleři, tak i tradeři, mohou využívat technickou analýzu. U traderů je to spíše nutnost. TA použijete prakticky kdykoli se díváte na graf. Existuje celá řada metod, jak na grafu vidět to, co vám pomůže uzavřít ziskový trejd, nebo správně odhadnout dlouhodobý vstup/výstup.

Základem je umět identifikovat trend (UP, DOWN, SIDE – NAHORU, DOLŮ, DO STRANY) a najít na grafu silné úrovně – supporty a resistence. S pomocí vybraných metod či indikátorů je lepší počkat, dokud si neosvojíte základy. Existuje jich takřka nepřeberné množství, stejně jako specifických metod obchodování a tradeři si musí najít “to svoje”, co právě jim vyhovuje.

Za upozornění pak stojí, že drtivá většina traderů je bohužel ztrátových. Pokud se dokážete zařidit mezi hrstku ziskových, je to svým způsobem úžasné. Hodleři Bitcoinu jsou naopak v dlouhodobém měřítku dosud zpravidla v zisku.

Video – Technická Analýza a Trading

Tento pořad vznikl ve spolupráci webu Hodler (KryptoHodler.cz) a youtubera Kicoma, který pro vás natočil následující video na Bitcoinovej Kanál. Jedná se o pravidelný seriál, který u nás vychází každé úterý v 16:30. Dnes na téma: Technická Analýza a Trading.

„Dnešní díl se podívá pod pokličku obchodování neboli tradingu kryptoměn. Mrkneme na to, co je vlastně technická analýza, jak číst cenové grafy kryptoměn a co na nich obchodníci hledají. Pokusím se také projít základní pojmy, na které při tradingu určitě narazíte.”

 

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Zapni si zvoneček, sleduj nás na Facebooku a přidej se do naší free HODL skupiny. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *