Ve 49dílném vláknu na Twitteru se rozmluvil o výhrůžkách SBF bývalý šéf FTX US Brett Harrison

Bývalý prezident americké FTX Brett Harrison kritizoval Sama Bankmana-Frieda (SBF), bývalého CEO FTX, za manipulaci a vyhrožování kolegům, kteří navrhovali řešení reorganizace řídící struktury FTX US. 

SBF mi vyhrožoval, říká Harrison

O víkendu se na sociální síti rozvázal jazyk bývalého šéfa odnože kryptoburzy FTX pro Spojené státy FTX US. Harrison ve 49dílném příspěvku na Twitteru uvedl, že mu SBF pohrozil, že ho na místě vyhodí a zničí jeho profesionální reputaci.

Rozpory mezi Harrisonem a Bankman-Friedem začaly šest měsíců po začátku Harrisonova působení v FTX US z března 2021. Jeho představy malující SBF jako „citlivého a intelektuálně zvědavého člověka“ se rozplynuly, když Harrison navrhl zřídit samostatné pobočky pro manažery, vývojáře a právní týmy FTX US.

V tom raném konfliktu jsem viděl jeho naprostou nejistotu a neústupnost, když byla jeho rozhodnutí zpochybňována, jeho zlomyslnost a nestálost jeho temperamentu. Uvědomil jsem si, že to není ten, koho jsem si pamatoval.

Harrison dále uvedl, že měl podezření, že „faktorem přispívajícím“ k „dramatické změně” mohly být problémy SBF s duševním zdravím. 

Bývalý šéf FTX US zmínil svůj poslední pokus vyřešit problémy organizace FTX US s Bankman-Friedem. Uvedl:

FTX získala zpět „likvidní“ aktiva v hodnotě 5 miliard dolarů, říkají právníci

 

Harrison odstoupil z funkce prezidenta USA FTX 27. září. To je pouhých cca pět týdnů předtím, než kryptoburza FTX katastroficky zkolabovala.

Pokud jde o obvinění z podvodu, která jsou nyní vznesena proti Bankman-Friedovi a dalším kolegům z FTX, Harrison tvrdí, že o ničem nevěděl.

Pokud by někdo z nás měl podezření, natož aby se dozvěděl pravdu, okamžitě bychom ho nahlásili, dodal.

Bankman-Fried byl propuštěn na kauci poté, co složil kauci dluhopisy ve výši 250 milionů dolarů a prohlásil, že je nevinný ve všech osmi bodech žaloby, která proti němu byla vznesena 3. ledna.

 

FTX před pádem utratila 40 milionů dolarů za hotely, jídlo a letenky během 9 měsíců

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.