Pondělí, 27 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Čekat na povinná daňová hlášení o kryptoměnách do roku 2026 je dlouho, američtí zákonodárci tlačí na urychlení

Sedm členů Senátu Spojených států amerických vyzvalo Ministerstvo financí a Internal Revenue Service (IRS) k urychlení pravidla, které by uvalilo určité požadavky na daňové hlášení pro krypto brokery.

Požadavky na vykazování daní z kryptoměn navržené IRS v srpnu mají v současné době vstoupit v platnost v roce 2026 a pro transakce v roce 2025. Sedm členů Senátu však věří, že by se tento termín měl uspíšit.

V dopise ministryni financí Janet Yellenové a komisaři IRS Danielu Werfelovi z 10. října skupina amerických senátorů včetně Elizabeth Warrenové a Bernieho Sanderse kritizovala dvouleté zpoždění při implementaci požadavků na vykazování jako znepokojivé.

Krev je krev, smrt je smrt, válka je zlo: Noční můra doktora Oppenheimera je svého druhu pěkná kafkárna

Odložení implementace pravidel by mohlo způsobit, že IRS přijde o zhruba 50 miliard dolarů na ročních daňových příjmech a bude pokračovat v politice umožňující špatným aktérům vyhýbat se placení daní, uvedli zákonodárci.

V dopise se uvádí:

Ačkoli chválíme podstatu navrhovaných regulací a úsilí vašich agentur zajistit, aby daňoví poplatníci nadále hlásili kryptoaktivitu, jsme hluboce znepokojeni tím, že konečné pravidlo vstoupí v platnost až v roce 2026. Jakékoli zpoždění by dalo krypto lobbistům ještě více příležitostí podkopat snahy administrativy uvalit základní požadavky na podávání zpráv na téměř neregulovaný krypto sektor, v době, kdy průmysl již tlačí na zrušení nedávno přijatých požadavků na podávání zpráv. Nastal čas jednat.

Senátorka Elizabeth Warrenová je dlouhodobě hlasitou odpůrkyní kryptoměn. Ve středu na X označila kryptoměny za „ne příliš tajnou finanční zbraň“ financující Hamás uprostřed války s Izraelem.

Je alarmující a měl by to být pro zákonodárce a regulační orgány budíček, že digitální peněženky napojené na Hamás obdržely miliony dolarů v kryptoměnách, uvedla Warrenová.

Změna, na kterou tito politici tlačí, v praxi bude znamenat, že brokeři budou povinni „pomáhat daňovým poplatníkům určit, zda dluží daně“ ze zisků z kryptoměn a také hlásit informace o transakcích s digitálními aktivy.

Patrick McHenry, který v současnosti působí jako dočasný předseda Sněmovny reprezentantů poté, co někteří republikánští zákonodárci společně s menšinovými demokraty hlasovali pro zbavení funkce Kevina McCarthyho, kritizoval opatření jako „útok na ekosystém digitálních aktiv.“

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *