Pondělí, 17 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Celková hodnota uzamčená v aplikacích decentralizovaných financí (DeFi) vystřelila na 15měsíční maxima

Podle údajů DappRadar, společnosti pro průzkum trhu blockchainových aplikací, DeFi Total Value Locked (TVL), tedy celková hodnota digitálních aktiv vložených v platformách sektoru decentralizovaných financí, dosáhla nejvyšší úrovně za posledních 15 měsíců.

DappRadar uvedl, že hodnota aktiv uložených v DeFi dosáhla 192 miliard dolarů, což je 17% nárůst oproti předchozímu měsíci. Současně jde podle blockchainového DeFi sledovače o nejrychlejší nárůst od února 2022.

Tento růst je tažen výkonem kryptoměn, zejména ETH, které tento měsíc vzrostlo o 25 %. Ethereum je s 68% dominancí hlavním aktivem, které uživatelé zamykají do DeFi platforem. Další kryptoměny tvořící DeFi TVL vidíte v tabulce níže.

Květnová zpráva DappRadaru se pak netýkala jen DeFi, ale celého sektoru decentralizovaných aplikací (dapps), který pokračoval ve své vzestupné trajektorii v unikátních aktivních peněženkách s celkovým počtem 10,4 milionu peněženek.

Z tohoto čísla představuje gaming sektor po 7% růstu za poslední měsíc 3,13 milionu peněženek. Hraní nyní podle zprávy tvoří 30 % celkové aktivity dapps, čímž se upevňuje jeho dominance v tomto odvětví.

Na grafu níže vidíte podíly jednotlivých složek odvětví decentralizovaných aplikací, které tvoří gaming, DeFi, NFT a sociální dapps.

A níže ještě pohled na nejlepší dapps na základě unikátních aktivních peněženek (UAW).

Další:

108 bývalých federálů vyzývá vládu Spojených států k záchraně uvězněného úředníka Binance v Nigérii

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *