Pátek, 14 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Obří kapitálové subjekty sázejí 157 miliard korun v shortech na propad akcií MicroStrategy Michaela Saylora

Shortaři mají otevřené masivní pozice za miliardy dolarů proti společnosti MicroStrategy, která již několik let hromadí bitcoiny ve velkém.

Několik institucí stále čeká na pokles ceny akcií softwarové intelligence firmy MicroStrategy Michaela Saylora. Proti akciím společnosti aktuálně stojí kapitál ve výši 6,9 miliard dolarů v top short pozicích, tedy více než 157 miliard korun.

Na pokles MicroStrategy aktuálně sází celkem 18 velkých short pozic uvedených na seznamu The Big Shorts investiční výzkumné společnosti Fintel. Jedná se o seznam největších shortů zveřejněných institucemi prostřednictvím povinných hlášení Komisi pro cenné papíry a burzy Spojených států amerických.

Největší short pozice proti MicroStrategy je v hodnotě cca 2,4 miliardy USD, čímž se řadí na pozici 27. největší čisté short pozice mezi institucemi. Zajímavostí je, že tou úplně největší je sázka na propad burzovně obchodovaného fondu (ETF) SPDR S&P 500 Trust za 114,06 miliardy dolarů.

Hromadění shortů proti společnosti Michaela Saylora nastává jen několik měsíců poté, co krypto-skeptická investiční společnost Kerrisdale Capital vyvinula tlak na akcie MicroStrategy po uvedení spotového bitcoinového ETF v USA.

Tehdy společnost uvedla:

Doby, kdy akcie MicroStrategy představovaly vzácný, jedinečný způsob, jak získat přístup k Bitcoinu, jsou dávno pryč.

MicroStrategy aktuálně drží 214 400 BTC za téměř 15,3 miliardy dolarů.  Za rozhodnutím shortovat MicroStrategy může částečně stát skutečnost, že zatímco Bitcoin za poslední rok rostl o cca 170 %, MicroStrategy během stejného období rostla přibližně o 470 procent.

Další:

Schválení Spot Ether ETF „nějaký čas potrvá!“ Gary Gensler: Kryptoburzy dělají to, co by NYSE „nikdy nebylo dovoleno“

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *