Pátek, 14 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

108 bývalých federálů vyzývá vládu Spojených států k záchraně uvězněného úředníka Binance v Nigérii

Potenciální důsledky toho, že vláda Spojených států nepomůže uvězněnému Tigranu Gambaryanovi, jsou podle skupiny bývalých federálních žalobců a agentů „hrozivé.“

Více než 100 bývalých federálních žalobců a agentů Spojených států společně podepsalo dopis, kterým ve čtvrtek vyzvali americké ministerstvo zahraničí, aby zajistilo propuštění zaměstnance Binance Tigrana Gambaryana.

Dosavadní úsilí vlády USA zcela chybí a důsledky další nečinnosti jsou potenciálně hrozivé, uvádí se v dopise adresovaném ministru zahraničí Antonymu Blinkenovi.

Vedoucího oddělení finančních zločinů a dodržování předpisů kryptoburzy Binance byl v Nigérii uvězněn poté, co byl v lednu pozván k jednání s úřady za doprovodu dalších zaměstnanců Binance.

Zaměstnanec kryptburzy odcestoval do Nigérie, aby se zapojil do diskusí s nigerijskými úředníky. Společně s kolegy následně nejprve odcestoval ze země v obavě o svou bezpečnost poté, co na ně obrátili nigerijští představitelé s žádostí o „podstatnou platbu“ na vyřešení hlášených problémů s dodržováním předpisů týkajících se Binance.

Tigran Gambaryan a Nadeem Anjarwalla byli pozváni zpět do země o měsíc později k dalšímu jednání. Zatímco Anjarwalla utekl, Gambaryan, kterému byl v Nigérii údajně ihned zabaven pas a byl zatčen, zůstává až dosud ve vazbě.

Bývalí federální agenti a žalobci USA nyní tvrdí, že uvěznění úředníka Binance pro dodržování předpisů nebylo legitimní:

Několik z nás během těchto případů pracovalo po boku Tigrana a na vlastní kůži jsme viděli jeho neúnavnou oddanost právnímu státu…

Nyní je podle nich držen ve vazbě na základě „falešných obvinění“ v souvislosti s praním špinavých peněz a daňovými úniky. Jeho postavení v Binance by navíc nemělo vést k tomu, aby nesl odpovědnost za činy společnosti.

Je v těchto obviněních zcela nevinný a jako zaměstnanec střední úrovně ve společnosti Binance nezastává roli, která by z něj činila vhodného zástupce společnosti, uvedli agenti.

Další:

Výrobce bitcoinového těžařského hardwaru Bitdeer oznámil nový čip, který spotřebuje pouhý zlomek energie

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *