Úterý, 25 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Během startu SpaceX vysílalo živě přes 35 falešných Elonů Musků na Youtube! Podvodné kanály kradly krypto

„Toto není padělek, je to skutečný dárek. Osobně vám to garantuji,“ slibovala jedna z 35 deepfake verzí Elona Muska vysílaných na jedné z nejoblíbenějších sociálních sítí pro sdílení videa.

Čtvrtý testovací let obřího dopravního systému Starship proběhl ve čtvrtek úspěšně, ale YouTube bylo ve stejnou chvíli doslova zaplaveno falešnými verzemi Elona Muska vytvořenými pomocí technologie deepfake a umělé inteligence.

Podvodníci spustili živé přenosy s falešným Muskem, aby okradli vlastníky kryptoměn a příznivce vesmírných technologií v okamžiku startu rakety Starship Muskovy společnosti SpaceX. Tyto podvodné live streamy probíhaly souasně hned na více než 35 youtubových kanálech.

Jak upozornili výzkumníci kybernetické bezpečnosti z Avast Threat Labs, umělou inteligencí generovaný falešný hlas Muska sliboval, že vrátí dvojnásobné množství kryptoměn těm, kteří vloží své krypto do schématu.

Mezi falešnými kanály na Youtube byl i fake kanál SpaceX, který spustil hned tři simultánní živé přenosy obsahující pokusy o krádež kryptoměny. Podle Cointelegraphu se kanál pokusil zvýšit svou legitimitu tím, že pravděpodobně pomocí botů vytvořil zdání, že ho sleduje 170 000 diváků.

Tyto typy podvodů bohužel nejsou na Youtube ničím novým či neobvyklým a byť se pokročilejším uživatelům kryptoměn mohou jevit primitivní, stále se najdou nováčci, kteří na ně naletí a přicházejí o své kryptoměny.

Podvodníci přitom nekradou identitu pouze Muskovi, ale mohou se vydávat za kteroukoli známou osobnost nebo firmu. Jeden z podvodných YouTube kanálů byl například později přejmenován tak, aby napodoboval Cardano Foundation a ihned začal vysílat stejný podvod s deep fake spoluzakladatelem Cardana Charlesem Hoskinsonem.

Další:

Nová smart peněženka od Coinbase? Kryptoburza maskuje nevyjasněné otázky bezpečí a soukromí za buzzwordy

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *