Pátek, 14 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Výrobce bitcoinového těžařského hardwaru Bitdeer oznámil nový čip, který spotřebuje pouhý zlomek energie

Bitdeer představuje energeticky účinný čip pro těžbu Bitcoinu. Podle společnosti nový hardware minimalizuje spotřebu energie, sníží náklady, zvýší výkon těžby BTC a sníží jeho ekologickou stopu.

Nový čip SEAL04 byl právě oznámen společností Bitdeer, která ho představila ve svém technologickém plánu pro nově spuštěnou plošinu Sealminer.

Vzhledem ke slibovaným parametrům by se mohlo jednat téměř o revoluci v úspornosti těžby Bitcoinu. Nový čip má být optimalizován na 5,5 až 6 J/TH. Taková spotřba je přitom hluboko pod současným průměrem cca 29 J/TH.

Předpokládá se, že čip SEAL04 bude uveden na trh ve druhém čtvrtletí roku 2025. Do sériové výroby se dostane jako součást těžařského stroje Sealminer čtvrté generace.

Nový energeticky úspornější hardware by mohl nabídnout mnohem lepší výkon při těžbě bitcoinů s minimalizovanou spotřebou energie, což vede k nižším provozním nákladům a menší ekologické stopě pro těžaře.

Dřívější model výrobce polovodičů SEAL01 byl navržen pomocí 4nanometrové procesní technologie, přičemž podle společnosti dosahuje poměru energetické účinnosti 18,1 J/TH.

Oznámení nového modelu snižujícího spotřebu energie na pouhý zlomek předešlého modelu přichází pouhý týden poté, co se společnost Tether stojící za stablecoinem USDT dohodla na nákupu akcií Bitdeer v hodnotě až 150 milionů dolarů.

Podle generálního ředitele Tetheru Paola Ardoina je Bitdeer jedním ze špičkových hráčů v odvětví těžby Bitcoinu díky svým pokročilým technologiím a robustnímu výzkumu a vývoji.

Další:

Chyba NYSE vedla k pádu Berkshire Hathaway Warrena Buffetta o 99 %! Oproti BTC je zhroucení realitou za 9 let

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *