Pátek, 14 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Chyba NYSE vedla k pádu Berkshire Hathaway Warrena Buffetta o 99 %! Oproti BTC je zhroucení realitou za 9 let

Nejednoho investora pravděpodobně málem odvezla sanitka, když se cena akcií Berkshire Hathaway náhle propadla téměř na nulu. Po opravě chyby někdo upozornil, že oproti Bitcoinu je 99% propad realitou.

3. června akcie Berkshire Hathaway (BRK.A) zažily dramatický, ale krátký pokles kvůli technické závadě na newyorské burze (NYSE). Závada způsobila, že akcie Berkshire papírově klesly o téměř 100 %. Později se vše uklidnilo a problémové transakce byly anulovány.

Vezmeme li do úvahy, že investoři na tradičních trzích zažívají mnohem menší volatilitu, tedy cenové výkyvy, než na jaké jste zvyklí na kryptomarketu, i propad v řádu několika jednotek procent je něco, o čem mohou média informovat jako o významné události. Při pohledu na následující graf tak leckdo mohl mít blízko k infarktu:

Není to fér srovnání, ale kryptokomunita a některé zahraniční kryptoweby upozornily na skutečnost, že akcie Berkshire Hathaway Warrena Buffetta skutečně ztrácí od roku 2015 oproti Bitcoinu více než 99 %.

Na druhou sranu, Buffett si sám začal, když nazval Bitcoin jedem na krysy na druhou, opakovaně kryptoměnu napadal dalšími peprnými výroky a veřejně vyjadřoval nadšení, že bude moct vyjádřit svůj názor shortováním BTC.

Buffettova zdrženlivost vůči Bitcoinu nezabránila tomu, aby se kryptoměna stala jedním z nejcennějších aktiv na světě a svou tržní kapitalizací překonala právě i miliardářovu proslulou investiční společnost.

Bitcoin však díky svému pozoruhodnému růstu za posledních 10 let můžete postavit prakticky vedle čehokoli a výsledek bude velmi podobný. Například cena zlata, stejně jako akcie Berkshire Hathaway, klesla od roku 2015 oproti Bitcoinu o více než 99 %, k nelibosti dalšího bitcoinového kritika, podporovatele zlata Petera Shiffa.

Další:

V současné době vlastní kryptoměnu 562 000 000 lidí na celém světě! Tvrdí to nová studie společnosti Triple-A

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *