Úterý, 25 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

V současné době vlastní kryptoměnu 562 000 000 lidí na celém světě! Tvrdí to nová studie společnosti Triple-A

Digitální aktiva podle nejnovější studie od společnosti pro platby digitálními měnami Triple-A aktuálně vlastní hodně přes půl miliardy lidí po celém světě.

V nové zprávě Triple-A uvádí, že počet lidí, kteří vlastní kryptoměnu, je nyní 562 milionů. Jde tak již o významný podíl celosvětové populace a přibližně 34% nárůst držitelů digitálních aktiv oproti 420 milionům lidí v roce 2023.

Nejvyšší mírou vlastnictví kryptoměn se mohou pochlubit Spojené arabské emiráty, kde podle studie drží digitální měnu každý čtvrtý obyvatel (25,3 %), následované Singapurem s 24,4 %.

Mezi další vedoucí země patří Turecko (19,3 %), Argentina (18,9 %), Thajsko (17,6 %), Brazílie (17,4 %), Vietnam (17,4 %), Spojené státy americké (15,5 %), Saúdská Arábie (15,0 %), Malajsie ( 14,3 %) a Hong Kong (14,3 %).

Triple-A ohledně svých zjištění uvádí:

Mezi 30 zeměmi s nejvyšší mírou vlastnictví najdeme země z různých kontinentů a ekonomického postavení – od rozvíjejících se trhů, jako je Turecko a Argentina, až po menší ekonomiky, jako je Slovinsko a Lucembursko.

Asie posiluje svou pověst centra pro přijímání digitálních měn a inovace, přičemž 10 jejích zemí patří mezi top 30 s globálně nejvyšší mírou přijetí.

Podle společnosti v poslední době nejvíce investorů přitahují témata, jako je lednové schválení spotových bitcoinových ETF v USA, dubnový halving a rozšiřující se vzdělávací zdroje, ale i makroekonomické faktory, jako je inflace a devalvace měny.

S půl miliardou uživatelů po celém světě, zvýšenou regulací a technologickým pokrokem bude míra přijímání a používání kryptoměn nadále stoupat, dodává Triple-A.

Další:

Biden vetoval zrušení pokynů SEC bránících bankám spravovat krypto! Propásl šanci na nápravu, říká Lummisová

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *