Úterý, 25 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

JPMorgan Chase oznamuje, že umožní platit tváří! Bankovní gigant zahájí biometrické platby již příští rok

Nebude to podle některých odhadů už moc dlouho trvat a až půjdete po ulici, můžete si přístup ke své peněžence v podstatě nosit rovnou na krku. Banky našly způsob, jak k již tak velkému množství údajů, které o každém zákazníkovi schraňují, přidat také biometrické údaje, jako jsou otisky dlaní a sken obličeje.

Bankovní gigant JPMorgan se připravuje na „široké zavedení“ autentizačního systému, který umožní maloobchodníkům platit tváří nebo dlaní. Jak uvádí American Banker, má k tomu dojít již v příštím roce.

Systém je výsledkem dvou pilotních projektů banky ve spolupráci s kalifornskou biometrickou společností PopID. Podle banky již testy systému proběhly v kamenných obchodech v USA a interně v kancelářské jídelně.

Banka údajně věří, že systém zkrátí dobu placení a zvýší bezpečnost. Uvedl to Jean-Marc Thienpont, vedoucí omnichannel a biometrických řešení v JPMorgan Payments. Dále uvádí:

Platby založené na biometrii umožňují našim klientům z řad obchodníků poskytovat zákazníkům lepší platební zkušenosti.

Jsme důvěryhodným poskytovatelem plateb a finanční institucí působící po celém světě a jsme plně vybaveni pro správu vysoce bezpečných identifikačních bodů, které pohánějí biometrická řešení. Vývoj spotřebitelských technologií vytvořil nová očekávání zákazníků a obchodníci musí být připraveni se těmto novým očekáváním přizpůsobit.

Obchodní výzkumná firma Goode Intelligence předpokládá, že do roku 2026 budou pomocí biometrie platit 3 miliardy lidí, přičemž celosvětové transakce dosáhnou 5,765 bilionu dolarů ročně.

Budeme rádi, když nám do komentářů dáte vědět, jaký z těchto informací máte pocit a jestli budete za 2 roky patřit k tomuto odvážně vysokému odhadovanému počtu lidí, kteří k platbám začnou používat své ruce, obličej, nebo jinou část těla.

Další:

517 miliard USD v nerealizovaných ztrátách amerických bank a 63 věřitelů na pokraji insolvence, informuje FDIC

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *