Pátek, 14 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

517 miliard USD v nerealizovaných ztrátách amerických bank a 63 věřitelů na pokraji insolvence, informuje FDIC

Některé další banky se mohou dostat do problémů, zatímco nerealizované ztráty v americkém bankovním systému podle Federální korporace pro pojištění vkladů (FDIC) opět rostou.

Banky jsou nyní ve svých rozvahách zatíženy papírovými ztrátami ve výši více než půl bilionu dolarů, z velké části kvůli expozici na trhu rezidenčních nemovitostí. Plyne to z nové zprávy FDIC

Tyto ztráty vznikají poklesem tržní hodnoty bankou držených aktiv pod cenu, za jakou je banka nakoupila. Jelikož jde o nerealizované ztráty, mohou být teoreticky sníženy, pokud by dané aktivum začalo růst předtím, než ho banka prodá.

Ačkoli banky mohou držet cenné papíry až do jejich splatnosti, aniž by je ve svých rozvahách oceňovaly tržní hodnotou, nerealizované ztráty se mohou stát velkým problémem ve chvíli, když banky nutně potřebují likviditu.

Nerealizované ztráty z cenných papírů k prodeji a cenných papírů držených do splatnosti se v prvním čtvrtletí zvýšily o 39 miliard USD na 517 miliard USD. Celkový nárůst způsobily vyšší nerealizované ztráty z cenných papírů krytých hypotékami na bydlení, které vznikly v důsledku vyšších hypotečních sazeb v prvním čtvrtletí. Jde o deváté čtvrtletí za sebou s neobvykle vysokými nerealizovanými ztrátami od doby, kdy Federální rezervní systém začal v prvním čtvrtletí roku 2022 zvyšovat úrokové sazby.

Rostl také počet problémových bank, které mají složený rating CAMELS 4 nebo 5, a to z 52 ve čtvrtém čtvrtletí 2023 na 63 v prvním čtvrtletí 2024.

FDIC k tomu uvádí, že zdraví amerického bankovního systému není bezprostředně ohroženo. Nicméně dodává, že přetrvávající inflace, kolísavé tržní sazby a geopolitické obavy nadále vyvíjejí tlak na odvětví.

Další:

Můj rozsah nejvyšší ceny Bitcoinu v příštích 18 měsících je 250 tisíc až 1 milion USD: CEO Strike Jack Mallers

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *