Úterý, 25 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Od schválení Ether ETF v USA kryptoměnové burzy zaznamenaly odliv Etherea za více než 3 miliardy dolarů

Schválení změny pravidel tak, aby se mohly začít obchodovat spotové ethereové fondy obchodované na burze v USA, odstartovalo další mohutný odliv Etherea z kryptoburz.

Po odlivu přes 3 miliard dolarů v ETH se nyní pouze 10,6 % z celkové nabídky etheru nalézá v držení centralizovaných kryptoburz, což je nejnižší úroveň za poslední roky.

K další vlně odlivu došlo od 23. května po schválení spotových exchange-traded fondů (ETF) na Ether ve Spojených státech. Americká SEC schválila podání 19b-4 od několika společností současně, avšak ještě musí odsouhlasit registraci S-1, bez níž se fondy nemůžou začít obchodovat.

Podle údajů CryptoQuant množství etheru na burzách kleslo mezi 23. květnem a 2. červnem o přibližně 797 000, což odpovídá 3,02 miliardám dolarů.

Méně vkladů na kryptoburzách obecně značí, že k prodeji je k dispozici méně coinů, protože investoři přesouvají své mince do vlastní úschovy pro jiné účely, než je okamžitý prodej.

Data Glassnode sdílená analytikem Leonem Waidmannem pak ukazují, že podíly cirkulující nabídky Bitcoinu i Etherea držené na burzách jsou nyní na nejnižších úrovnich za několik let, u ETH je to pouhých 10,6 %.

Někteří analytici se domnívají, že Ether by mohl překonat své historické maximum z listopadu 2021 ve výši 4 870 USD, jakmile se ETF začnou obchodovat v USA. To by teoreticky mohlo časově korelovat s očekávanou altcoinovou sezónou, která by podle některých analytiků mohla být již blízko.

Ethereum se v současné době obchoduje za 3 780 USD po zhruba 2% propadu za posledních 7 dní.

Další:

Jako prezident Salvadoru ustanovil Bitcoin zákonným platidlem. Nayib Bukele vstoupil do 2. volebního období

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *