Úterý, 25 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Jako prezident Salvadoru ustanovil Bitcoin zákonným platidlem. Nayib Bukele vstoupil do 2. volebního období

Salvadorský prezident Nayib Bukele oficiálně zahájil své druhé pětileté funkční období. Kryptosvět ho oslavuje za podporu Bitcoinu (BTC).

Prezident Nayib Bukele složil přísahu na další pětileté prezidentské období po drtivém vítězství v únoru, které vyvolalo velké vzrušení v kryptoprůmyslu díky jeho pozitivnímu postoji k bitcoinu.

V září 2021 se Salvador stal historicky první zemí na světě, která přijala Bitcoin jako zákonné platidlo.

Za tento krok se salvadorský prezident stal velmi známým mezi kryptonadšenci po celém světě. Mnozí z mich se do Salvadoru sami vydali, aby se přesvědčili, do jaké míry je zde BTC součástí každodenního života.

Guru krypto médií Pete Rizzo uvedl:

Dnes, přesně před 5 lety Nayib Bukele složil přísahu a stal se prezidentem Salvadoru. Od té doby je tato země světovým lídrem – majákem svobody, bezpečnosti a inovací. Je 1. bitcoinový prezident.

Inaugurační ceremonie proběhla 1. června v Národním paláci v San Salvadoru, města, kde byl Bukele dříve starostou. Při příležitosti vstupu do druhého volebního období prezident hovořil o poklesu kriminality po velkém zásahu proti gangům pod jeho vedením:

Během dvou let jsme otočili situaci, která byla více než půl století neřešená, když zemi ovládalo více než 70 000 teroristů, kteří zanechali více mrtvých než ozbrojený konflikt.

Zatímco určitá část veřejnosti o Bukelem hovoří jako o diktátorovi, za svůj zásah proti nadnárodnímu gangu MS-13 údajně sklízí velkou podporu a popularitu mezi místními obyvateli.

Další:

Kryptonepřátelská americká senátorka Elizabeth Warrenová nyní útočí na krypto prostřednictvím fentanylu

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *