Pátek, 14 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Biden vetoval zrušení pokynů SEC bránících bankám spravovat krypto! Propásl šanci na nápravu, říká Lummisová

Americký prezident Joe Biden naplnil své hrozby a vetoval Kongresem schválený zákon, který by zvrátil Staff Accounting Bulletin (SAB) 121 od americké komise pro cenné papíry.

Republikánská senátorka Cynthia Lummis z Wyomingu ostře kritizovala, že Bidenova administrativa koncem minulého týdne vetovala zákon, který měl zrušit kontroverzní SAB 121 bránící americkým bankám fungovat jako správci zákaznických kryptoměn. „Kongres dal administrativě příležitost napravit svou pozici ohledně kryptoaktiv,” uvedla.

Jsme zklamaní, že se Biden rozhodl přehlasovat bipartistické většiny v obou komorách Kongresu, které uznaly škody způsobené SAB 121, prohlásila skupina na ochranu kryptoměn Blockchain Association.

Veto se nelíbilo ani Americké asociaci bankéřů (ABA), která se ho pokusila na poslední chvíli zvrátit. Ta uvedla, že tento krok prezidenta Spojených států Joea Bidena bránící regulovaným bankovním organizacím v účinném poskytování služeb správy digitálních aktiv „ve velkém měřítku poškozuje investory, zákazníky a v konečném důsledku i finanční systém.”

SAB 121 představuje významný odklon od dlouhodobého účetního zacházení s depozitními aktivy a ohrožuje schopnost odvětví poskytovat svým zákazníkům bezpečnou a spolehlivou úschovu digitálních aktiv, vysvětlila ABA.

SAB 121 je bulletin vydaný SEC v roce 2022, který říká, že některé společnosti musí ve svých rozvahách označovat digitální aktiva jako závazky, i když je drží jménem zákazníků. To znamená požadavek, aby měly další aktiva v odpovídající hodnotě, což de facto brání bankám tyto služby nabízet, potože by to pro ně bylo nevýhodné.

Prezident Spojených států Joe Biden uvedl, že rezoluci vetoval, protože „nepodpoří opatření, která ohrožují blaho spotřebitelů a investorů.“ Hovořil také o podkopání „širších autorit SEC ohledně účetních praktik.”

Zákonodárci ve Sněmovně reprezentantů hlasovali pro zrušení pokynů SEC poměrem 228 ku 182 hlasům. V Senátu pak zákonodárci z obou hlavních amerických politických stran zvolili zrušení SAB-121 se značným rozdílem, 60 hlasů bylo pro, 38 proti.

Po prezidentském vetu Joe Bidena senátorka Cynthia Lummisová uvedla:

SEC by nikdy neměla používat účetní bulletiny zaměstnanců k určování politik – zejména pro průmyslová odvětví, která nereguluje – přesto je to nová norma pod vedením prezidenta Bidena.

Kongres dal této administrativě příležitost napravit svůj postoj ke krypto aktivům, ale místo toho, aby naslouchal vůli amerického lidu a držel na uzdě SEC, prezident Biden zdvojnásobil neúspěšné politiky své administrativy na úkor amerických spotřebitelů.

Další:

Soud zamítl žalobu SEC proti kryptofirmě DEBT Box a nařídil komisi zaplatit 1,8 milionu dolarů na poplatcích

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *