Pátek, 14 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Soud zamítl žalobu SEC proti kryptofirmě DEBT Box a nařídil komisi zaplatit 1,8 milionu dolarů na poplatcích

Občanskoprávní žaloba proti společnosti Digital Licensing podnikající jako DEBT Box, kterou komise podala v roce 2023, nyní skončila. 28. května soudce nařídil SEC zaplatit výlohy protistrany za právní zastoupení a nucenou správu.

Federální soudce nařídil Komisi pro cenné papíry a burzy Spojených států (SEC), aby zaplatila zhruba 1,8 milionu dolarů v souvislosti s občanskoprávním řízením regulátora proti DEBT Box.

V rámci rozhodnutí z 28. května u amerického okresního soudu pro okres Utah podepsal soudce Robert Shelby příkaz požadující, aby SEC zaplatila zhruba 1 milion dolarů za právníky a 750 000 dolarů coby náklady na správce.

Ve stejný den byl také celý případ soudem zamítnut. Soudce přitom citoval březnové rozhodnutí, ve kterém soud zjistil, že se SEC „jednala ve špatném úmyslu,“ kvůli dočasnému omezujícímu příkazu ke zmrazení aktiv společnosti DEBT Box. Firma později předložila soudu dokumenty, v nichž tvrdila, že informace komise byly nepřesné, což vedlo k hrozbě sankcí.

Soudce Shelby v zásadě rozhodl, že všechny související náklady, které obžalovaní požadovali od SEC proplatit, byly přiměřené, s výjimkou jednoho poplatku v hodnotě 649 USD.

Je to pro nás významné vítězství. To znamená, že SEC nemůže pokračovat v případu tak, jak je, uvedl DEBT Box.

Původní žaloba regulátora tvrdila, že se firma dopustila nezákonného krypto schématu v hodnotě 50 milionů dolarů. Společnosti se však podařilo prokázat, že SEC učinila nepravdivá prohlášení ve snaze zmrazit aktiva a někteří pozorovatelé případ označili za příklad Genslerova zneužití pravomoci (k postihu kryptosktoru).

Na četné akce SEC proti kryptofirmám reagovali i někteří zákonodárci USA snahou lepší definování pravomocí SEC a CFTC v kryptosektou. Americkou sněmovnou nedávno prošel kryptoměnový Zákon o finančních inovacích a technologiích pro 21. století (FIT21)

Další:

Kryptoměnové portfolio bývalého prezidenta USA Donalda Trumpa krátce vystřelilo nad 10 milionů dolarů!

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *