Úterý, 25 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Zaniklá kryptoburza FTX zaplatí 200 milionů dolarů v rámci vyrovnání s americkým daňovým úřadem (IRS)

Dohoda, která ještě čeká na schválení soudu, by měla vyřešit hlavní překážku v procesu konkurzu FTX. Z koláče pozůstalých aktiv určených zákazníkům a dalším věřitelům si úřady prioritně ukrojí nemalý kus. Původní 44miliardová (USD) daňová pohledávka by pravděpodobně burzu zlikvidovala, i kdyby se o to nepostarali samotní zakladatelé.

Zkrachovalá kryptoburza FTX dosáhla začátkem týdne předběžné dohody se svým největším věřitelem – United States Internal Revenue Service (IRS).

V rámci boje o urovnání daňového sporu v údajné výši 24 miliard dolarů IRS dokonce zpočátku tvrdila, že FTX na daních dluží více než 44 miliard dolarů. Tato neuvěřitelná částka byla později snížena.

Nyní se zdá, že by mělo dojít k vyrovnání za poměrně menší cenu, a sice 200 milionů USD. Konečné dosažení dohody zaniklé kryptoburzy a IRS nyní závisí na schválení reorganizačního plánu společnosti FTX soudem.

IRS souhlasila s vyřešením své 24miliardové pohledávky tak, že by obdržela 200 milionů dolarů v rámci prioritní daňové pohledávky splatné do 60 dnů od schválení plánu. Dalších 685 milionů dolarů si daňový úřád schová jako podřízenou pohledávku, která má být teoreticky vyrovnána po odškodnění zákazníků a dalších věřitelů.

Z podání vyplývá, že FTX nepopírá dlužné daně, ale nesouhlasila s jejich závratnou výší a konkrétními důvody daňové povinnosti. To se mimo jiné týká i zdanění prostředků, které její bývalý generální ředitel Sam Bankman-Fried zpronevěřil.

Zatímco IRS „informovala dlužníky, že pokud nedojde k dohodě, bude uplatňovat tyto a další teorie, aby jim uložil značnou daňovou povinnost,” pokud jde o zákazníky, jejich dlužné kryptoměny jim mají být podle FTX vyplaceny na základě hodnoty aktiv v době kolapsu FTX v listopadu 2022.

V případě Bitcoinu to přitom znamená ztrátu ve výši cca 75 % oproti aktuální tržní ceně 71 000 dolarů.

Další:

Na základě předešlých dlouhodobých cyklů analytik Peter Brandt stanovil časový rámec a cílovou cenu Bitcoinu

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *