Úterý, 25 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Celosvětové vyhledávání výrazu „onchain“ na Googlu dosáhlo historického maxima! Fáze učení je u konce?

Lidé po celém světě se vzdělávají v oblastech, jako je Bitcoin, blockchain a související témata. Co je onchain se právě v jeden moment na Google dozvědělo nejvíce uživatelů internetu v historii.

Kdysi technický žargon ‘on-chain’ je nyní široce známý. Dalším krokem je zaznamenat vše on-chain. Fáze učení je u konce. Přichází nová éra, říká generální ředitel CryptoQuant Ki Young Ju.

Mezi 26. květnem a 1. červnem zájem o vyhledávání výrazu „onchain“ na Google dosáhl v indexu 100 a tím i historicky nejvyšší úrovně. Za posledních pět let se přitom celosvětový zájem o vyhledávání tohoto výrazu pohyboval do 25 bodů ze sta.

Výraz onchain se týká aktivity na blockchainu kryptoměny, klasicky jde o transakce zaznamenané přímo na hlavní účetní knize Bitcoinu či jiné digitální měny. Protikladem jsou off-chain transakce, jako jsou platby na 2. vrstvě Lightning Network – platební síti Bitcoinu.

On-chain metriky pak shrnují veřejná data ohledně zůstatků a transakcí a vytvářejí z nich zajímavé statistické nástroje a grafy. Díky nim známe například údaje o chování velryb, odlivech z kryptoburz a můžeme sledovat akivitu peněženek s různou dobou držby (hodleři vs. krátkodobí držitelé..).

Data ukazují, že největší zájem o tento termín za posledních 30 dní projevili obyvatelé Nigérie, Afghánistánu a Etiopie. Uživatelé na Googlu často hledali také výrazy „onchain token,“ „onchain coin,“ „onchain crypto“ a „onchain summer“ – marketingový slogan Base, ethereové layer-2 sítě kryptoburzy Coinbase.

Jesse Pollak, tvůrce Base, v březnu poznamenal, že výraz „onchain“ ve spotřebitelském testování funguje lépe než jakékoli jiné slovo, které lidé používají v souvislosti s kryptem.

Další:

V červnu se blíží rally akciového trhu a institucionální přijetí požene Bitcoin na 150 000 USD, říká Tom Lee

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *