Pondělí, 15 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Schválení Spot Ether ETF „nějaký čas potrvá!“ Gary Gensler: Kryptoburzy dělají to, co by NYSE „nikdy nebylo dovoleno“

Předseda SEC Gary Gensler v televizním rozhovoru v pořadu Squawk Box na CNBC naznačil, že americká komise pro cenné papíry bude oddalovat přijetí registračních prohlášení S-1 ohledně spotových fondů ETF na Ethereum (ETH).

Gensler naznačil, že by mohlo dojít ke zpoždění ohledně konečného schválení pro spotové ethereové burzovně obchodované fondy na burzách v USA.

Předseda SEC přímo neuvedl, kdy by se investoři mohli dočkat regulovaných produktů podložených ETH, novinářům nicméně sdělil, že další kroky ke schválení ethereových fondů ze strany SEC budou nějaký čas trvat.

Několik společností v současné době čeká na schválení registračních prohlášení S-1 poté, co 23. května dala SEC zelenou 19b-4 podáním od VanEck, BlackRock, Fidelity, Grayscale, Franklin Templeton, ARK 21Shares, Invesco Galaxy a Bitwise.

Po odsouhlasení těchto dokumentů ze strany SEC se mohou začít ethereové ETF obchodovat v USA, přičemž její předseda hovoří o zpoždění, ale současně nepřímo potvrzuje, že je to nyní jen otázkou času.

Předseda SEC dále uvedl, že kryptoburzy porušují zákony, kterými se řídí tradiční burzy cenných papírů, což naznačuje, že postoj komise k vynucovacím opatřením se za Genslera pravděpodobně nezmění.

Gensler uvedl:

Právě teď, aniž bychom kohokoli předjímali, vám tyto tokeny neposkytly informace, které potřebujete nejen k rozhodování o investicích, ale které také vyžaduje zákon.

Je to základní koncept na našich trzích s cennými papíry a prezident Roosevelt vytvořil tuto komisi, aby dohlížela na to, že vy, investoři, dostanete informace, a na krypto trzích vám takové informace neposkytnou.

A za druhé, že burzy, stejně jako burza v New Yorku, jsou řádně regulovány, aby chránily před podvody a manipulací, a neobchodují proti vám. A tyto kryptoburzy dělají věci, které bychom newyorské burze nikdy nedovolili. Naše zákony vám nedovolují obchodovat proti vašim zákazníkům.

Během schvalování 19b-4 podání o ethereových ETF se vynořily spekulace, že se postoj Demokratické strany ke krypoměnám mohl před prezidentskými volbami změnit poté, co si strana uvědomila, že by jí její anti-krypto politika a útoky SEC pod Genslerem na kryptoměnové firmy mohly stát volby kvůli nerozhodnutým voličům. Joe Biden tyto spekulace více méně vyvrátil, když vetoval Kongresem schválené zrušení kontroverzního pravidla SEC, které podle ovlivněných společností brání bankám spravovat zákaznické krypoměny.

Další:

JPMorgan Chase oznamuje, že umožní platit tváří! Bankovní gigant zahájí biometrické platby již příští rok

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *