Úterý, 28 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Celsius odškodnil bývalé klienty, společnost distribuuje 2 miliardy dolarů v kryptoměnách 172 tisícům věřitelů

Zkrachovalá společnost pro půjčování a lending kryptoměn Celsius podle soudního podání mezi způsobilé věřitele rozdělil přibližně 20 500 bitcoinů a 301 000 etherů bez jakýchkoli bezpečnostních nebo provozních problémů.

Kirkland & Ellis – právní tým zastupující Celsius – poskytl aktuální informace o rozdělení zbývajícího majetku ve správě věřitelům nastíněné v plánu restrukturalizace. Stalo se tak po nedávném oznámení společnosti Celsius, že opustila bankrot, o který původně požádala v červenci 2022.

Uživatelé obdrželi odškodnění od společnosti Celsius prostřednictvím dvou distribučních agentů: platebního giganta PayPal a kryptoměnové burzy Coinbase.

Distribuce celkem 2 miliard dolarů v kryptoměnách probíhá prostřednictvím PayPalu klientům ve Spojených státech, zatímco zahraniční zákazníci jsou vypláceni na Coinbase.

K tomuto datu značný počet Držitelů úspěšně inkasoval svou Liquid kryptoměnu od PayPal/Venmo a Coinbase: Již bylo distribuováno téměř 75 % BTC/ETH sady pro distribuci prostřednictvím PayPal/Venmo a prostřednictvím Coinbase, uvedli právníci.

Majitelé účtů, kteří nesouhlasili s plánem restrukturalizace, však podle podání zatím neobdrží žádné odškodnění, dokud nebudou vyřešeny jejich jednotlivé nároky.

Problémy mohou zaznamenat také uživatelé distribuujících platforem, pokud by se vyskytly nějaké indikátory nedodržování předpisů včetně praní peněz.

Distribuční agenti mají právo odmítnout distribuci komukoli, o kom se domnívají, že nesplňuje jejich podmínky a další požadavky, uvádí se v podání.

Alex Mashinsky, bývalý generální ředitel zaniklého poskytovatele kryptolendingu, čeká na soud ohledně kolapsu Celsia, který je naplánován na září 2024. Jeho právní tým zastupuje také Sama Bankmana-Frieda, bývalého generálního ředitele zkrachovalé kryptoburzy FTX.

Další:

Na trh proudí skrze spot Bitcoin ETF přes 500 milionů dolarů denně! Bullish katalyzátor, říká Michaël van de Poppe

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *