Úterý, 28 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Odlivy bitcoinového ETF fondu GBTC společnosti Grayscale překročily 7 miliard dolarů! Nyní zpomalují

Negativní bilance dosavadního vývoje fondu GBTC, který jako jediný ze všech nově schválených spotových bitcoinových ETF prošel transformací z neburzovně obchodovaného fondu s mnoha miliardami dolarů v Bitcoinu ve správě.

Podle údajů z Bianco Research a Farside celkový odliv finančních prostředků z Greyscale Bitcoin Trust (GBTC) od doby, kdy se přeměnil na spotový bitcoinový ETF, dosáhl v pátek 16. února 7 miliard dolarů. I poté spravuje cca 23 miliard v BTC.

Rychlost odlivu se značně zpomalila, ale pozorovatelé, včetně prezidenta obchodu ETF Nate Geraciho, přesto tvrdí, že krvácení ještě nemusí být u konce.

GBTC zaznamenal za posledních 5 týdnů odliv 7 miliard dolarů. To je ale graf. Odtoky se zřetelně zpomalují. Se zájmem čekám, co bude dále, uvedl Geraci.

Z celkových odlivů odtekly bitcoiny za 5,64 miliardy USD v lednu, zatímco v únoru došlo zatím pouze k odlivu 1,37 miliardy USD. Geraci věří, že je ještě brzy a že odliv aktiv bude pokračovat.

Mohou mít aktiva sesekaná až o 90 % a přesto vydělat více než všichni ostatní emitenti dohromady, dodal.

Věří také, že Grayscale může příště spustit „mini-GBTC,“ samostatný a nový spot Bitcoin ETF za výrazně nižší poplatek. Právě několikanásobné poplatky oproti jiným fondům se na odlivech do značné míry podepsaly.

GBTC společnosti Grayscale čekal na svou transformaci z bitcoinového trustu pro institucionální investory na burzovně obchodovaný fond (ETF) několik let. Společnost se musela obrátit na soud, než americká SEC nabídku schválila společně s dalšími 10 fondy 10. 1. 2024.

Měsíce před tím se fond obchodoval se značnou slevou oproti hodnotě podkladových aktiv, což otevřelo příležitost pro arbitráž.

Další:

Gary Gensler nenávidí Bitcoin! Uvedl, že je „token pro ransomware“ a že „není tak decentralizovaný“ (Reakce)

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *