Čtvrtek, 30 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Cena Bitcoinu (BTC) bude opět růst, naznačují 3 klíčové metriky: Hash rate, On-chain data a zůstatky na burzách

Cena Bitcoinu se stále nachází hluboko pod svými historickými maximy a řada analytiků čeká další propady i díky několika velkým entitám, jako je americká vláda, FTX a MtGox, které mohou vyvolat tlak na růst dostupné nabídky a tím i propad ceny. Minimálně 3 metriky však v této bearish mozaice způsobují trhliny.

Hash rate bitcoinu

Hash rate Bitcoinu, metrika ukazující množství výpočetního výkonu věnovaného těžbě BTC, nedávno opět dosáhla rekordního maxima. Potvrzuje to celkovou sílu bitcoinové sítě a zájem těžařů.

Výpočetní výkon nutný k případnému pokusu o útok na Bitcoin nikdy nebyl vyšší a tím i celková bezpečnost Bitcoinu. Rekordní hash rate navíc naznačuje, že těžaři zřejmě věří v budoucnost bitcoinové sítě a v její hodnotu.

Při pohledu na data z minulého roku se zdá, že existuje zřetelný vztah mezi hash rate a cenou. To dává smysl, protože výrobní náklady těžařů s vyšší obtížností těžby rostou, zatímco jejich zisky klesají, takže buď musí cena vzrůst, nebo hash rate v určitém okamžiku klesne.

Google Chrome spouští pro inzerenty integrované sledování uživatelů prohlížeče, aby nahradil soubory cookies

On-chain data o peněženkách

Počet peněženek s 0,1 BTC nebo více poprvé dosáhl 12 milionů. I navzdory medvědímu trhu tak pokračoval trend růstu počtu drobných hodlerů a dalších držitelů Bitcoinu.

Růst této on-chain metriky dokazuje určitou míru důvěry v krále digitálních aktiv navzdory všemu ostatnímu, co se na trhu děje.

Zůstatky BTC na burzách klesají

Trend odlivu bitcoinů z centralizovaných kryptoburz provází trh kryptoměn celým medvědím trhem. Jedná se o jeden z hlavních znaků, čím je tento bear market odlišný od svých předchůdců

Historicky měl příliv mincí na burzy tendenci předcházet prodejního tlaku, zatímco odlivy z burz vedly k růstu cenu Bitcoinu. Na grafu níže vidíme data o ceně a zůstatích BTC na kryptoburzách za poslední rok.

I přes medvědí trh a pokles ceny bitcoinoví těžaři pokračují v těžbě, hodleři nadále hodlují a uživatelé centralizovaných kryptoburz nadále vybírají své coiny do vlastních peněženek, kde jsou skutečně jejich.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *