Úterý, 21 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Škody CoinEx během hacku dosáhly nejméně 55 mil. USD! Podezřelá je severokorejská hackerská skupina Lazarus

Bezpečnostní firma SlowMist odhadla, že hackeři CoinEx ukradli digitální aktiva v hodnotě nejméně 55 milionů dolarů. Známý je i údajný viník celého incidentu.

Na povrch vyšly další informace ohledně bezpečnostního incidentu na kryptoburze CoinEx . Připomeňme, že podle původních informací 12. září došlo k podezřelým výběrům ETH, TRX, MATIC a dalších kryptoměn v celkové hodnotě přibližně 27 milionů dolarů.

Útok na kryptoburzu CoinEx podle bezpečnostní firmy SlowMist a on-chain vyšetřovatele ZachXBT vedl ke ztrátě nejméně 55 milionů dolarů a provedla ho severokorejská hackerská skupina Lazarus.

Jsme ve faxové éře globálních plateb! Bývalý šéf PayPalu vyzdvihuje Bitcoin LN jako řešení těžkopádných transakcí

ZachXBT uvedl:

Zdá se, že Severní Korea je také zodpovědná za CoinEx hack ve výši 54 milionů dolarů ze včerejška poté, co omylem spojila svou adresu se Stake hackem ve výši 41 milionů dolarů na OP & Polygon.

Údaj o škodách byl z původních 27 mil. dolarů navýšen na nejméně 54 milionů USD bezpečnostní firmou SlowMist. Na základě jejich chování na blockchainu, které lze veřejně dosledovat, se pak zdá, že hackeři zodpovědní za hack jsou napojeni na nedávný hack v hodnotě 41 milionů dolarů na herní stránce s krypto hazardem Stake.

To vede vyšetřování do Korejské lidově demokratické republiky, konkrétně za hackerskou skupinou Lazarus. Za viníka hacku Stake totiž severokorejskou skupinu Lazarus označila FBI.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *