Úterý, 21 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Decentralizované burzy zaznamenávají tsunami wash tradingu! 2 miliardy dolarů za dva roky, říká Solidus Labs

Přílivová vlna uživatelů a využití decentralizovaných burz (DEX) vedla šéfa Binance Zhaa k tomu, že je de facto označil za nástupce tradičních kryptoburz. Existuje však ještě jedna vlna, která již není tak příjemná. Netýká se surfingu, ale wash tradingu.

Co se týče zprávy Solidus Labs, ta se zabývala wash tradingem a zjistila, že se tato nekalá praktika týkala více než 20 tisíc tokenů na DEXech založených na Ethereu.

Wash trading je proces, při kterém obchodník nakupuje a prodává stejné aktivum za účelem dodávání zavádějících informací na trh. Je to určitá forma manipulace s trhem prostřednictvím vyvolávání falešného dojmu o tržní aktivitě. V některých případech pak lze využít k daňové optimalizaci, která je však obvykle touto cestou nezákonná.

Jak uvádí Solidus, ze vzorku 30 000 fondů likvidity DEXů založených na Ethereu bylo zjištěno, že téměř 70 % provedlo od září 2020 wash trading. Jejich původci jsou různí – rug pully, spekulanti doufající v airdrop či samotné DEXy uměle navyšující objemy obchodů, aby přilákaly investory a uživatele.

Cena Bitcoinu (BTC) bude opět růst, naznačují 3 klíčové metriky: Hash rate, On-chain data a zůstatky na burzách

Důležitá aktualizace! Odhalení druhé části naší zprávy o manipulaci s kryptotrhem! 🚨Naše data ukazují od září 2020 šokující 2 miliardy dolarů washtrades na DEXech. To se týká více než 20 000 tokenů!

Kromě toho závěry zprávy konstatují, že v kryptosvětě je manipulace trhu snadnější než na akciových trzích:

V kryptoměnách je likvidita roztříštěná napříč různými centralizovanými a decentralizovanými burzami, což má za následek menší trhy, se kterými je snadnější manipulovat.

Zakladatel a generální ředitel společnosti Solidus Asaf Meir v prohlášení uvedl, že manipulace zůstává „významnou výzvou v kryptoprůmyslu, zejména v éře větší regulační kontroly a institucionálního přijetí.”

Obchodní aktivita, kterou jsme zde objevili, je jasným znakem manipulace s trhem a je třeba tomu zabránit, pokud mají kryptoměny a DeFi vzkvétat, dodal.

Je třeba dodat, že celé odvětví on-chain burz vyrostlo během posledních pár let a jako takové je de facto stále ve stádiu testování. Uživatelé by si toho měli být vědomi a přistupovat k DEXům obezřetně. Totéž se v podstatě týká podstatné části celého kryptosektoru, i proto se v našich tématech často objevuje bezpečnost či regulace.

Decentralizované burzy (DEX) a jejich rozdíl oproti klasickým kryptoburzám, výhody a nevýhody i rizika

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *