Středa, 22 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Pravděpodobný hack kryptoměnové burzy CoinEx vedl k neoprávněnému odčerpání 27 milionů dolarů

Burza CoinEx podle všeho prodělala hack či jiný bezpečnostní incident, při kterém došlo k podezřelým výběrům desítek milionů dolarů v kryptoměnách.

Zdá se, že světem kryptoměn otřásá další incident, tentokrát se týká méně známé kryptoměnové burzy CoinEx . 12. září kryptoburza zaznamenala abnormálně velké odlivy na adresu bez předchozí historie, což vedlo bezpečnostní experty k podezření, že burza byla hacknuta.

Blockchain bezpečnostní platforma Cyvers Alerts již odhadla ztráty, a to na přibližně 27 milionů dolarů. Mezi možnými příčinami incidentu je kromě exploitu i případný rug pulling, insider job či jiný únik privátního klíče.

Překvapení! LBRY otáčí a odvolává se poté, co SEC chtěla využít rozsudek „k poškození kryptoměnového průmyslu”

Cyvers Alerts uvedla:

Náš model využívající umělou inteligenci detekoval podezřelé transakce související s CoinEx.. Potenciálně ukradené prostředky činí 18,12 milionu dolarů #Eth, 8,5 milionu dolarů #Tron a 291 tisíc dolarů #Polygon.

Kromě již zmíněných kryptoměn bylo z horké peněženky CoinEx odčerpáno přibližně 408 741 Dai, 2,7 milionu tokenů Graph (GRT), 29 158 tokenů Uniswap (UNI) a celá řada dalších tokenů.

Incidentu, při kterém došlo k odčerpání celkem cca 27 milionů dolarů si všimly také další bezpečnostní a on-chain analtické firmy, jako je PeckShield či CryptoQuant. Druhá zmíněná konstatovala, že rezervy Etheru CoinEx jsou „nyní v podstatě nulové.“

Kryptburza pak na X uvedla:

Naléhavé upozornění: Bezpečnostní incident na CoinEx – okamžité akce probíhají

Dne 12. září 2023 náš systém řízení rizik detekoval anomální výběry z několika adres hot peněženek používaných k ukládání aktiv burzy CoinEx. Okamžitě jsme rozpoznali vážnost situace a okamžitě jsme ustanovili speciální vyšetřovací tým, který se celou záležitostí ponořil.

Předběžná hodnocení naznačují, že se jedná o neautorizované transakce ETH, TRON, a MATIC. Přesná výše ztráty se stále určuje a zasažený fond je jen velmi malou částí celkových aktiv CoinEx.

Společnost uvedla, že se událost nijak nedotkne uživatelů a jejich aktiv s tím, že slíbila 100% náhradu za jakoukoli případnou ztrátu. Kromě toho do vyšetření došlo k pozastavení vkladů a výběrů.

Škody CoinEx během hacku dosáhly nejméně 55 mil. USD! Podezřelá je severokorejská hackerská skupina Lazarus

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *