Středa, 22 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Analytická firma IntoTheBlock děsí hodlery! Na trh může dopadnout “meteorit” výprodejů za 3 000 000 000 USD

Jedna zkrachovalá kryptofirma držící miliardy dolarů v digitálních aktivech by podle analytiků mohla vyvolat kaskádu propadů. Před možnou katastrofou investory varuje analytická firma IntoTheBlock.

Podle zprávy Lucase Outumura z IntotheBlock již investoři prodávají své pozice v kryptu kvůli hrozícím propadům. Ty by potenciálně měla způsobit krachující společnost FTX při likvidaci masivní držby kryptoměn za 3 miliardy dolarů.

Outumuro uvedl:

Klíčovým faktorem, který stojí za diskrétním prodejem, je pravděpodobně nadcházející likvidace kryptoaktiv FTX v hodnotě údajně 3 miliardy dolarů.

Ačkoli FTX neoznámila, kdy tuto likvidaci provede, je pravděpodobné, že se trh zalekl po její nedávné překlenovací aktivitě.

Vzhledem k tomu, že ETH i SOL jsou součástí držby FTX, je pravděpodobné, že nedostatek trvalé cenové akce u těchto aktiv souvisí s tím, že prodejci předbíhají FTX a kupující nechtějí nakupovat dříve, v očekávání jejich likvidace.

Ačkoli se krypto za 3 miliardy v majetku zaniklé kryptoburzy FTX zdá dostatečné k vyvolání paniky, ve skutečnosti to může trvat roky, než dojde k vyrovnání s věřiteli. Ani poté automaticky nemusí dojít k prodeji celého balíku kryptoaktiv, které bankrotující společnosti zůstaly.

Nasdaq získává regulační souhlas pro obchodní objednávky řízené AI! Vstup umělé inteligence na kapitálové trhy

Analytik však jmenuje další dva velké prodejce, kteří by mohli vstoupit na krypto trhy před koncem roku.

Zdá se, že nákupní aktivita poháněná katalyzátory, jako je potenciální ETH spot ETF, je kompenzována očekáváním prodeje FTX. Tato složitá dynamika může přetrvávat, protože existují další vlny velkých prodejců (jako je americká vláda a Mt. Gox), které se očekávají závěrem tohoto roku ve stejnou dobu, kdy se institucionální katalyzátory a organická adopce budou nadále zlepšovat.

Solana za posleních 7 dní klesla o 8,79 % a Ethereum o 4,33 procenta, společně s Bitcoinem a celým kryptomarketem, který také zaznamenává menší propady. Podle IntotheBlock mohou souviset s panikou z možné akce velkého prodejce, pro jaké se uchytil výraz bearwhale.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *