Pondělí, 22 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Nasdaq získává regulační souhlas pro obchodní objednávky řízené AI! Vstup umělé inteligence na kapitálové trhy

Nasdaq má zelenou pro nový typ objednávky založený na umělé inteligenci, od kterého si slibují, že by mohl obchodování s akciemi zefektivnit.

NASDAQ, který je největší ryze elektronický burzovní trh ve Spojených státech amerických s více než 3 900 kótovanými společnostmi z 39 zemí celého světa, zavádí AI.

Podle společnosti Komise pro cenné papíry a burzy Spojených států schválila její žádost o provozování prvního burzovního typu příkazu řízeného umělou inteligencí 8. září.

Nový systém se nazývá dynamický příkaz s prodlouženou životností (M-ELO) a rozšiřuje automatický typ příkazu M-ELO tím, že ho činí “dynamickým.” To znamená, že bude využívat umělou inteligenci k aktualizaci a v podstatě se bude sám rekalibrovat v reálném čase.

Oběti podvodu přišly o 700 000 dolarů kvůli hacku účtu Vitalika Buterina na X, který propagoval bezplatné NFT

Burza Nasdaq na X uvedla:

Příchod AI na kapitálové trhy: Dnes, Nasdaq oznámil, že obdržel od SEC souhlas se spuštěním dynamického příkazu Midpoint Extended Life Order (M-ELO), prvního typu příkazu založeného na umělé inteligenci (AI).

Na svém blogu pak společnost uvádí, že dynamické M-ELO během svého výzkumu a testování mimo jiné prokázalo 20,3% nárůst míry vyplnění příkazů. Očekává se také zrychlení systému objednávek.

Tato nová funkce, která se vypočítává podle jednotlivých symbolů, analyzuje každých 30 sekund více než 140 datových bodů, aby zjistila tržní podmínky a optimalizovala dobu držení, před kterou je obchod způsobilý k provedení.

Systém bez AI jednoduše aplikuje statické časové limity. Vstupem AI do kapitálovýh trhů se však otevírá cesta pro mnohem více, než nudné technické detaily backendu burzy. Předchozí pokusy Nasdaqu o kombinaci umělé inteligence s financemi zahrnují použití prediktivních modelů umělé inteligence na pomoc při analýze více než 1,5 milionu nabídek opcí na americkém trhu.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *